جالبکده
سرگرمی

آیا داستان روح شرور واقعیست؟

  • واقعی یا داستان؟

جان بل و همسرش لوسی در سال ۱۸۱۷ همراه فرزندانشان در مزرعه ای واقع در ایالت نخسس آمریکا زندگی می کردند که الیزابت یکی از فرزندان خانواده در مرکز فعالیتهای شرورانه قرار گرفت، ابتدا صداهای ناله و جیغ و دیگر صداهای مرموز شنیده می شد اما به زودی رختخواب ها و صندلی ها در فضای داخل اتاق الیزابت شروع به پرواز کردند.

بعدا الیزابت هدف حملات فیزیکی ای مثل کتک خوردن، نیشگون گرفتن و زخمی شدن توسط سنجاق ها قرار گرفت: بدون اینکه عامل این حرکات مشخص باشد. پدر و مادر الیزابت ابتدا در این خیال بودند که فرزندشان دچار مشکل روحی شده و خودش به خودش صدمه زده است. اما در ادامه ماجرا حملات به الیزابت بیشتر و بیشتر شد و به مرحله ای رسید که روح خبیث شروع به حرف زدن کرد. در اینجا بود که والدین الیزابت متوجه شدند همه این مسائل ناشی از یک عامل بیرونی است. فعالیت های روح شرور، حتی زمانی که الیزابت در خانه نبود، همچنان ادامه پیدا کرد.

آیا داستان روح شرور واقعیست؟

بعدا هنگامی که الیزابت با یکی از مردان جوان روستا نامزد کرد، روح مزاحم شروع به آشکار ساختن بعضی از رازهای خصوصی الیزابت کرد و نهایتا ازدواج او را به هم زد، روح شرور برای مدت دو سال پیاپی اعضای خانواده بل را به اشکال گوناگون آزار می داد. در پایان این دوران جان بل – پدر خانواده – بیمار شد. روح شرور اعلام کرده بود که آن قدر جان بل را شکنجه و آزار خواهد داد تا او بمیرد. جان در ۲۰ دسامبر ۱۸۲۰ مرد و این در حالی بود که یک بطری عجیب بین داروهای او یافت شد. هنگامی که محتویات بطری را به خورد گربه خانواده دادند او نیز مرد.

روح شرور اعلام کرد که وی مسبب اصلی در مسموم کردن جان بل بودن است. این روح شرور بعد از مرگ جان برای هفت سال ناپدید شد و دوباره برای خرابکاری بیشتر بازگشت . خانواده بل هرگز دریافتند که چرا آنها هدف حملات این روح قرار گرفته بودند. آیا اصلا این داستان واقعیت داشته است در این مورد شبهایی وجود دارد اما این داستان در کتاب ها و مقالات زیادی نقل شده و چند فیلم نیز بر اساس آن ساخته شد.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

مرکز شجاعت در مغز چیست؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا