جالبکده
سرگرمی

آیا گربه سیاه بدشگون است؟

علم یا خرافات؟

خرافات یا واقعیت؟ در روزمره ما با وقایع زیادی رو به رو هستیم که درست و یا غلط بودن آنها را نمیدانیم. اینجاست که علم پرده از حقایق برداشته و ما را آگاه میسازد.ما هم باید سعی کنیم با عوض کردن دیدگاه خود در رابطه با برخی از مسائل و نگاه علمی و درست به آنها به جواب برسیم.حال پرسش این است که آیا گربه سیاه بدشگون است؟

  • گربه سیاه:

برخی از مردم تصور می کنند که گربه های سیاه شوم اند. آنها دیدن گربه سیاه را بدشگون می دانند. آیا می دانید چرا مردم در مورد گربه ها، خصوصا گربه های سیاه، چنین تصوراتی دارند؟

در واقع این موضوع حقیقت ندارد، اما افراد خرافاتی گربه ها را بد یمن می دانند.. ریشه این خرافه به هزاران سال پیش باز می گردد. مصریان باستان، گربه را موجودی مقدس میدانستند و آن را پرستش می کردند. یکی از الهه های آنها سری به شکل گربه داشت. مصریان اعتقاد داشتند که این الهه نه جان دارد. وقتی گربه سیاهی می مرد، مصریان آن را به دقت مومیایی می کردند. بقایای هزاران گربه سیاه مومیایی شده در یکی از گورستانهای مصر باستان کشف شده است.

آیا گربه سیاه بدشگون است؟
آیا گربه سیاه بدشگون است؟

به این ترتیب در آن دوران به خاطر این اعتقادات کشتن گربه، مخصوصا گربه سیاه، گناه بزرگی بود. اگر کسی گربه ای را می کشته به مرگ محکوم می شد. به همین جهت مردم با دیدن گربه سیاه به شدت احساس وحشت می کردند.

در قرون وسطی ساحران و جادوگران از جمجمه گربه های سیاه، داروهای جادویی می ساختند. در نتیجه، به تدریج این تصور در میان مردم شکل گرفت که گربه، موجودی شوم و بد یمن است. واقعیت این است که هیچ گربه ای شوم نیست. گربه، حیوانی خانگی و آرام است. این جانور در حدود پنج هزار سال پیش اهلی شد.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

آیا استرس باعث چاقی و گرسنگی می شود؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا