جالبکده
سرگرمی

ازدواج با یک هیولا

یک ضرب المثل قدیمی می گوید پشت سر هر مرد موفقی، یک زن موفق ایستاده است.موضوع این است که پشت سر بدترین مردان دنیا چه خبر است؟ چه کسانی پشت سر آنها ایستاده اند؟ در این فهرست با جمعی از بدترین مردان تاریخ مواجه هستیم که البته این بار موضوع نه دوباره خودشان بلکه درباره همسرانشان است به این ترتیب که آنها خواسته یا ناخواسته عمر خود را کنار مردانی سپری کرده اند که در تاریخ جهان مشهور اما بدنام هستند. به همین ترتیب عناوین «همسر دیکتاتورهای تاریخ» یا «همسران قاتلان سریالی تاریخ» هم می توانند برای این منظور گزینه مناسبی باشند. با زنانی آشنا شوید که پشت سر بدترین مردان تاریخ بوده اند و ایستاده اند. از دیکتاتورها گرفته تا قاتلان سریالی

  • مائه کاپون، همسر آل کاپون

کشتار ولنتاین، جرم و جنایت و همه موارد مشابه اگر چه روی زندگی «آل کاپون» سایه انداخته بود تا جایی که این مرد به عنوان اسطوره جنایت و تبهکاری با حذف رقبای خود به تبهکار بلامنازع آمریکا تبدیل شده بود اما همسرش «مانه کاپون زندگی آرام و طبیعی را پیش می برد. مانه در س ال ۱۹۱۸ با آل کاپون ازدواج کرد. او به عنوان یک مادر و همسر محبوب شناخته می شد، فردی که همراه خانواده اش در مراسم کلیسا شرکت می کرد و در شرایط محترمانه ای با آل کاپون آشنا شده بود. به این ترتیب زندگی این زن و شوهرش در شرایطی کاملاً متفاوت دنبال می شد. آل کاپون جنایت کار معروفی بود که دنیا بابت او نگرانی های بسیاری داشت اما مائه کاپون زندگی آرام و بی سروصدایی را به عنوان همسرش سپری می کرد.

ازدواج با یک هیولا
  • کو یونگ هی همسر کیم جونگ ایل

کو بونگ هی» یکی از چهار زن مرتبط با کیم جونگ ایل (رهبر سابق کره شمالی) بود. او همچنین مادر رهبر فعلی کره شمالی یعنی کیم جونگ اون است. با وجود تلاش ها برای مخفی نگه داشتن هویت این زن اما کاشفان تاریخ بر این باورند که کویونگ هی نفوذ بسیاری روی همسر دیکتاتور خود داشته تا جایی که به وی مشاوره های سیاسی میداده است. کیم یونگ هی در سال ۲۰۰۴ به دلیل بیماری سرطان سینه از دنیا رفت.

ازدواج با یک هیولا
  • اوا براون، همسر آدولف هیتلر

«اوا براون» در سال ۱۹۲۹ «آدولف هیتلر» را ملاقات کرد. اوا در آن زمان هفده ساله بود. مشخص نیست آنها دقیقاً چه زمانی ملاقات با یکدیگر را آغاز کردند با این حال در طول ۱۶سالی که از آشنایی آنها می گذشت تلاش های براون برای تغییر سبک زندگی اش سبب نشد هیتلر از او دست بکشد بلکه برعکس باعث شد بیش از پیش به همسرش نزدیک شود.

اگر چه این زوج رابطه بسیار خوبی با یکدیگر داشتند اما هیتلر هرگز علاقه نداشت با اوا در مجامع عمومی دیده شود؛ چرا که آدولف هیتلر معتقد بود، دیده شدن او با براون و اطلاع دیگران از زندگی عاطفی اش سبب می شود اعتبار او به عنوان رهبر نازی ها کاهش پیدا کند. در روایاتی گفته می شود اوا براون و هیتلر که مدت های طولانی بود یکدیگر را می شناختند، درست یک روز پیش از سقوط برلین ازدواج رسمی کردند و فردای همان روز یعنی با گذشت ۴۰ ساعت از ازدواج قانونی آنها هر دو خودکشی کرده و به زندگی خود خاتمه دادند.

ازدواج با یک هیولا
  • جودیت ماوسون همسر قاتل رودخانه سبز

درست مانند پائولا را در، «جودیت ماوسون» هم این تصور را داشت که با مرد ایده آلی ازدواج کرده است. او هرگز از این که همسرش یک قاتل سریالی است، مردی که گزارش ها نشان می داد دست کم ۷۰ نفر را کشته، اطلاعی نداشت و تا روزی هم که پلیس برای بازداشت همسرش اقدام کرد از همه چیز بی خبر بودا زمانی که «گری ریچ وی» یا همان قاتل رودخانه سبز بازداشت و به تعرض و قتل ۴۹ زن اعتراف کرد، ۱۳ سال از زندگی مشترک جودیت و او می گذشت. اگرچه مقامات در نهایت به این موضوع اعتراف کردند که تعداد قربانیان او می تواند به ۷۰نفر هم برسد. ماوسون اما پیش از ازدواج با ریچ وی، تجربه یک ازدواج ناموفق دیگر را هم در زندگی خود داشت. او که از تبدیل شدن همسر دومش به یک قاتل سریالی شوکه شد، اعتراف کرد که دیگر هرگز به ازدواج و آشنایی با مرد دیگری فکر نمی کند!

ازدواج با یک هیولا
  • خیو پاناری همسر پل پت

«خیو پاناری» همسر یکی از دیکتاتورهای معروف جهان یعنی «پل پت»، رهبر مرموز کامبوج بود که به عنوان سرکردهجنبشی انقلابی و البته مسلحانه با عنوان خمر سرخ (کمونیست) شناخته می شد و بعد از سالها نبرد در آوریل ۱۹۷۵ کنترل کامبوج را به دست گرفت. خیو پاناری اما اگر با پل پت دیدار و متعاقب آن ازدواج نکرده بود، شاید تمام عمرش را به عنوان یک معلم سپری می کرد اما او با دیکتاتور کامبوج ازدواج کرد و پت در سال ۱۹۷۵ وی را به عنوان وزیر امور اجتماعی منصوب کرد. با این حال همزمان مشکل سلامت روانی خیو پاناری آغاز شد و شرایط او را وخیم کرد.

روایت هایی وجود دارد مبنی بر این که در سال ۱۹۷۸ پاناری در یک آسایشگاه روانی بستری شده است. در سال ۱۹۷۹ پل پت، خیر پاناری را طلاق داد و با زن دیگری ازدواج کرد. با پایان حکومت پل پت در کامبوج، پاناری که تحت پیگرد قانونی بود، از دولت وقت این کشور در سال ۱۹۹۶ عفو گرفت. همسر سابق دیکتاتور کامبوج تا سال ۲۰۰۳ یعنی تا زمان مرگ تحت مراقبت بود.

ازدواج با یک هیولا
  • امل الصداح،همسر بن لادن

اگرچه «امل الصداح» تنها همسر بن لادن نبود، اما به عنوان همسر محبوب او شناخته می شود. ادعا شده او در زمان حمله ۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ همراه بن لادن بوده و تا سال ۲۰۱۱ یعنی زمان مرگ وی کنارش مانده است. خاله امل مدعی شده که همسر بن لادن به شوهرش گفته: «می خواهم با تو کشته شوم و تا زمانی که زنده هستی تو را ترک نمی کنم».

ظاهراً الصداح در حمله ای که ادعا شد مرگ اسامه بن لادن را در پی داشته از ناحیه پا مجروح شد. در سال ۲۰۱۲ او همراه اقوام خود در پاکستان زندگی می کرد. در ماه می سال ۲۰۱۷ دوباره نام امل الصداح به خاطر گزارشی درباره آخرین شب زندگی اش با بن لادن برسر زبان ها افتاد.

ازدواج با یک هیولا
  • ساجده طلفاح،همسر صدام حسین

ساجده طلفاح» همسر دیکتاتور سابق عراق، صدام حسین است. ساجده و صدام با یکدیگر فامیل بودند و برنامه ریزی برای ازدواج آنها در سال ۱۹۶۳ بین خانواده هایشان انجام شد. در سال ۱۹۸۶در حالی که ساجده همچنان همسر دیکتاتور عراق بود، صدام با فرد دیگری به نام «سمیرا شهبندر» ازدواج کرد. این ازدواج همسر اول صدام و پسرش عدی حسین را به شدت خشمگین کرد. دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۸، عدی حسین بادیگارد پدرش را به قتل رساند؛ چرا که معتقد بود او مسئول آشنایی سمیرا با دیکتاتور عراق بوده است.

همزمان با حمله ایالات متحده به عراق در سال ۲۰۰۲ و متعاقب آن اعدام صدام در سال ۲۰۰۶، ساجده از این کشور فرار کرد. اگرچه در سال ۲۰۱۵ گزارش ها خبر از مرگ همسر دیکتاتور سابق عراق داشتند اما خانواده صدام به سرعت این شایعه را تکذیب کردند. محل زندگی ساجده طلفاح در حال حاضر نامشخص است.

ازدواج با یک هیولا

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

متولد فروردین ماه

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا