جالبکده
سرگرمی

داستان عجیب آدم فضایی ها

رازول کار استالین بود؟

حادثه رازول سال هاست که به عنوان یکی از حوادث عجیب ذهن دانشمندان و به خصوص طرفداران داستان های علمی و تخیلی را به خود جلب کرده.

  • منظقه ۵۱؟

این حادثه در سال ۱۹۴۷ در صحرای نیومکزیکو اتفاق افتاد و طی آن ظاهرا در اثر سقوط یک سفینه فضایی اجساد چند آدم فضایی پیدا شد که راز آنها سالهاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده.

داستان عجیب آدم فضایی ها

اخیراً کتابی منتشر شده که در آن گفته شده تمام این حوادث دست ساز بوده و آدم فضایی وجود نداشته است. این کتاب «آرنا ۵۱» نام دارد و آنی جیکوبسن نویسنده آن است. وی در این کتاب با دانشمندان و مهندسانی که در آرنا ۵۱ فعالیت می کردند گفت و گو کرده. در این کتاب گفته شده که جوزف استالین تحت تاثیر برداشت اورسن ولز از رمان جنگ دنیاها – نوشته اچ جی ولز که نمایشنامه رادیویی آن در سال ۱۹۳۸ در سراسر آمریکا پخش شد – این ایده عجیب را اجرا کرد.

طبق ادعایی که در این کتاب شده استالین برای ایجاد وحشت در آمریکا هواپیمایی را شبیه یک سفینه فضایی که توسط هواپیمای دیگری هدایت می شده با سرنشینانی که بچه های ۱۲ یا ۱۳ ساله بوده اند به امریکا می فرستد.

یکی از مهندسان بازنشسته کمپانی دفاعی EG& G که سرپرستی بسیاری از پروژه های حساس دولت آمریکا را برعهده داشت در این کتاب،نویسنده از قول او می گوید: این اجساد متعلق به آدم فضایی ها نبودند قد کوتاهی داشتند و به طور عجیبی تغییر شکل داده بودند.

داستان عجیب آدم فضایی ها

اندازه چشمان و اندازه سرشان کاملا غیرطبیعی بود. ظاهرا دو موجودی که پیدا شدند زنده ولی کاملا بیهوش بودند. هنوز مقامات آمریکایی واکنشی به محتوای این کتاب نشان نداده اند. آیا حادثه رزول نقشه جوزف استالین برای وحشت امریکایی ها بوده است؟ دولت آمریکا هیچ گاه جواب روشن و مشخصی را در مورد رزول منتشر نکرد. هنوز هم دانشمندان در انتظار دریافت اطلاعات تکمیلی تر هستند. فقط گفته می شود که از سه سرنشین این فضاپیما دو نفر کشته شده مهندس پرواز زنده می ماند.

این موجود سه سال در اختیار سرویس های امنیتی و جاسوسی و دانشمندان بوده و دست آخر بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا فوت می کند. دانشمندان و محققان معتقدند طراحی هواپیمای رادار گریز، آپولوها،شاتل های فضایی و بسیاری از پیشرفتهای شگرف آمریکا بر اثر دانش این مهندس پرواز بوده و آمریکا هم به همین دلیل نمی خواهد این موضوع را بیشتر باز کند. حتی در بسیاری از مقالات تا حدی قضیه جدی پیگیری شده است که می گویند موجود رازول بر اثر فشارهای تخلیه اطلاعاتی و همچنین آزمایشات متعدد آمریکایی ها فوت کرده است.

داستان عجیب آدم فضایی ها

بارها حادثه رازول خبر ساز شده است. چندی پیش آمریکایی ها اسنادی را منتشر کردند که از طبقه بندی اسناد محرمانه خارج شده و بنابر ادعای آنها در این اسناد تایید شده که بررسی های انجام شده در مورد این اجساد در آن زمان فضایی بودن آن را ثابت می کرد اما این تایید هیچ گاه به طور رسمی منتشر نشد.

وبسایت جالبکده

منبع:گجت نیوز

بیشتر بخوانید:

انیشتین و کشفیات

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا