جالبکده
سرگرمی

راز ، حادثه و ناپدید شدن

سه داستان جنجالی

راز حادثه پرواز ۹۹۰ مصر چه میتواند باشد؟ و چه بلایی سر اوون پارفیت آمده؟ همه را با هم بررسی میکنیم.

  • راز بنای مرموز وینچستر چیست؟

در سن خوزه آمریکا، عمارتی ویکتوریایی وجود دارد که تمام شهرتش را مدیون چیزهای عجیب و غریبی است که در معماری آن دیده می شود. این عمارت که طی ۳۸ سال (۱۹۲۲ تا ۱۸۸۴) توسط بیوه ثروتمند آقای وینچستر رایفل ساخته شده اکنون علاوه بر ویژگی های عجیب ساختمانی که دارد، به دلیل گزارشات متعدد در مورد دیده شدن ارواح معروف شده است. کاخ وینچستر توسط سارا وینچستر – بیوه یکی از اشراف زادگان امریکا، به نام ویلیام وینچستر ساخته شده است.

راز ، حادثه و ناپدید شدن

در سال ۱۸۸۱ وقتی سارا فقط چند سال بعد از مرگ تنها کودک خود، همسرش ویلیام را نیز در اثر ابتلا به سل از دست داد، به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده و یکی از دوستانش که احضار ارواح می کرد، به او گفت که نفرین اشباح تمام کسانی که با تفنگ وینچستر کشته شده اند، او را گرفته است.

راه حل نجات سارا این بود که او به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد اما ساخت خانه هیچوقت قطع نشود زیرا به محض اینکه ساخت خانه را متوقف کند، نفرین اشباح باعث مرگ او خواهد شد. سارا وینچستر سخنان دوستش را باور کرد و زمینی به مساحت بیش از ۴هزار متر مربع را در منطقه سن حوزه کالیفرنیا خرید و ۱۶ کارگر ساخت و سازی بی وقفه را شروع کردند که نزدیک به ۴۰ سال به طول انجامید. یکی از نکات عجیب در مورد خانه این بود که نقشه ساخت نداشت و تنها تعدادی از اتاق ها نقشه داشت که سارا آن را طرح ریزی کرده بود. بخشهایی از خانه ساخته می شد، سپس اصلاح می شد یا به کلی تغییر می کرد، تخریب و دوباره بازسازی می شد و این روند ۳۸ ساله تا تاریخ مرگ سارا ادامه پیدا کرد.

بعد از مدتی او خرافات خود را نیز در ساخت خانه دخالت داد و تزئینات عجیبی را اعمال کرد، مثل دری که به یک دیوار خالی باز می شد، اتاقهای مخفی، راه پله هایی که هیچ جا نمی رسید یا درهایی که به یک مسیر انحرافی منتهی می شدند و تعداد زیادی از دالانهای اسرار آمیز یا مثلاً استفاده از عدد ۱۳ برای تعداد شمعدان ها، ردیف های درختان، تعداد پنجره های حمام و… امروزه هر جمعه ای که مصادف با ۱۳ ماه باشد، ناقوس موجود در خانه را در ساعت یک بعدازظهر به یاد سارا ۱۳ بار به صدا در می آورند.

راز ، حادثه و ناپدید شدن

زلزله سال ۱۹۰۶ سان فرانسیسکو باعث خرابی سه طبقه بالایی عمارت شد و خود سارا نیز ساعت ها در یکی از اتاق خواب ها محبوس شده بود و کارگران ساختمان او را نجات دادند. او که اعتقاد داشت زلزله نیز کار اشباح است، نیمه جلویی خانه را که ناقص و نیمه ساخته بود، بست. سارا وینچستر در سال ۱۹۲۲ حدود ۸۰ سالگی فوت کرد و گروه ساختمانی او فوراً کار را تعطیل کردند و تا امروز تعدادی از اتاق ها و دیوارها نیمه تمام رها شده است. اکنون عمارت وینچستر یک بنای توریستی است، هنوز بازدید کنندگانی هستند که اعتقاد دارند این کاخ، خانه ارواح است و صداهای عجیب و غریبی از آن به گوش می رسد. عده ای نیز اعتقاد دارند که روح سارا وینچستر همچنان در این امارت زندگی می کند.

  • حادثه عجیب برای پرواز ۹۹۰ مصر:

۳۱ اکتبر ۱۹۹۰ پرواز شماره ۹۹۰ هواپیمایی مصر از فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک به سمت قاهره حرکت می کند. هواپیما طبق برنامه زمان بندی شده از فرودگاه برخاست و هیچ مشکلی در پرواز وجود نداشت تا اینکه بر فراز اقیانوس اطلس در ۶۰ مایلی سواحل ماساچوست هواپیما ناگهان سقوط کرد. بویینگ ۷۶۷ خطوط هواپیمایی مصر در حالی که تنها ده سال از آغاز فعالیت آن می گذشت بدون هیچ دلیل مشخصی سقوط کرد و تمام ۲۱۷خدمه و مسافران آن جان خود را از دست دادند. نکته عجیب این بود که جسد هیچ کدام از مسافران پس از سقوط پیدا نشد.

البته مصریها معتقد بودند آمریکایی ها به دلایلی حاضر نشدند جسد مسافران را تحویل دهند. از آنجایی که این حادثه در آبهای آمریکا رخ داده بود آنها تحقیقات در مورد علت سقوط را آغاز کردند و پس از بررسی مکالمات کادر پروازی اعلام کردند که یکی از خدمه کابین پرواز، جمیل البطوطه، بدون دلیل مشخصی ناگهان سر هواپیما را کج کرده و موجب سقوط آن شده است.

راز ، حادثه و ناپدید شدن

مقامات مصری این نتایج را رد کرده و اعلام کردند که طبق تحقیقات آنها نقض فنی موجب سقوط هواپیما شده است. اما چرا هیچ پیام اضطراری و هیچ نشانه آشکاری از نقص فنی وجود ندارد. آیا بمبی سبب سقوط هواپیما شده؟ آیا یکی از محبوب ترین هواپیماهای مسافری دنیا دچار نقص فنی بوده؟ علت اصلی سقوط هواپیمای بویینگ خطوط هوایی مصر همچنان نامعلوم و بدون هیچ توجیهی باقی ماند و مسافرانش پیدا نشدند

 

  • ناپدید شدن اوون پارفیت؟

اوون پارفیت سرگذشت عجیبی داشته که پس از گذشت سالها کسی نمیداند دقیقاً چه بر سر او آمده است؟

پارفیت آدم چندان خوشنامی نبوده و درسال ها به عنوان ملوان در قاچاق، دزدیدن کشتی و محموله های دریایی و کارهای خلاف دیگر دست داشت. او در اواخر عمرش حدود ۶۰ سالگی به خانه اش در شپتون مالت در انگلستان بر می گردد تا همراه با خواهرش زندگی کند. او در اواخر عمر معلول بود و بیشتر وقتش را با بازگو کردن خاطراتش می گذراند. در بعد از ظهر ژوئن ۱۷۶۳ یا ۱۷۶۸ او بیرون از خانه نشسته بود. لباس راحتی خانه و پالتوی همیشگی اش را بر تن داشت و به اطراف نگاه می کرد. او در اواخر عمر فلج شده و قادر به حرکت نبود.

آن طرف جاده کارگران مزرعه همسایه که کار روزانه خود را به پایان رسانده بودند، علف های خشک را جمع می کردند. ساعت هفت بعدازظهر سوزانا (خواهر پارفیت) همراه همسایه اش از خانه بیرون رفت تا به کمک یکدیگر پارفیت را به داخل خانه برگردانند زیرا به نظر می رسید که توفان در پیش است اما او رفته بود. تنها چیزی که از او برجای مانده بود همان پالتوی تاخورده اش بود. برخی معتقد بودند که مردی از بریستول او را با خود برده تا نقشه گنجهایی را که دارد در اختیارش بگذارد. بعضی نیز معتقد بودند به دلیل گذشته تاریک و خلافی که داشته شیطان او را با خود برده است.

راز ، حادثه و ناپدید شدن

در سال ۱۸۱۳ اسکلتی در نزدیکی این خانه پیدا شد که همگی گمان کردند متعلق به پارفیت است. اما تحقیقات عکس این موضوع را نشان داد. تحقیقات و جست وجوها برای کشف این معمای غیرقابل توضیح تا سال ۱۹۳۳ هم ادامه داشت ولی هیچ اثری از او پیدا نشد و هیچ سرنخی از سرنوشت عجیب اوون پارفیت کشف نشد و این موضوع برای همیشه سر به مهر باقی ماند.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا