جالبکده
سرگرمی

زنده در شکم نهنگ

  • زنده در شکم نهنگ

گزارشات ثبت شده توسط نیروی دریای بریتانیا نشان می دهد که یک دریانورد انگلیسی به نام جیمز بارتلی(James Bartley) توسط یک نهنگ بلعیده می شود و بعد زنده از شکم نهنگ خارج می شود و این داستان حیرت انگیز را تعریف می کند. جیمز اولین سفر دریایی خود را به عنوان ملوان در یک کشتی شکار نهنگ به نام ستاره شرق آغاز کرد.

در فوریه سال ۱۹۸۱ کشتی در چند صد مایلی شرق جزایر فالکلند در اقیانوس آتلانتیک جنوبی در حرکت بود که ناگهان نزدیک به دماغه جلوی کشتی نهنگ عظیمی دیده شد. با دیدن نهنگ کشتی سرعت خود را کم کرد و اعضای گروه شکار نهنگ در سه قایق کوچک سوار شدند تا نهنگ را با نیزه های مخصوص شکار کنند.

جیمز بارتلی در اولین قایق سوار بود که به نهنگ نزدیک شد. قایق ها به قدری به حیوان نزدیک شده بودند تا نیزه ها درست به حیوان اصابت کرده و کار او را یکسره کند. وقتی ملوانان نیزه ها را در بدن حیوان فرو کردند به سرعت به طرف عقب پارو زدند تا از ضربات خشمگین دم حیوان در امان باشند. نهنگ به زیر آب رفت اما دو نفر از آنها ناپدید شده بودند که یکی از آنها جیمز بارتلی بود، شامگاه جسد نهنگ مرده چهار صد متر دورتر از کشتی روی آب ظاهر شد.

زنده در شکم نهنگ

ملوانان طنابی را به دور نهنگ محکم کردند و آن را به آرامی به طرف کشتی کشیدند. هنگامی که شکم حیوان را پاره کردند، متوجه شدند که چیزی درون شکم حیوان تکان می خورد.گویی چیزی دارد نفس می کشد. ناخدای کشتی بلافاصله دکتر کشتی را خبر کرد و بعد دکتر با دقت شکم حیوان را پاره کرد که ناگهان پای یک انسان با کفش هویدا شد و لحظه ای بعد آنها یکی از ملوانان گمشده را از داخل شکم حیوان بیرون کشیدند. باور کردنی نبود. این ملوان جیمز بارتلی بود، که بیهوش شده، اما زنده بود.

دکتر دستور داد که سطلی از آب دریا به روی بارتلی بریزند تا به هوش آید. دو هفته بارتلی بین مرگ و زندگی در کابین ناخدا به سر می برد. به تدریج به حال طبیعی بازگشت و یک ماه بعد قادر بود تعریف کند که چه اتفاقی برای او افتاده بود. جیمز بارتلی به مدت ۱۵ ساعت در شکم نهنگ بود و به همین خاطر تمام موهای بدنش ریخت و پوست او به طرز غیرطبیعی سپید شد و تقریبا بقیه عمر خود را نابینا بود. پزشکان بی شماری از سراسر دنیا برای معاینه بارتلی می آمدند و درباره تجربه باور نکردنی او به بحث و تبادل نظر می پرداختند. او ۱۸ سال بعد از این ماجرا زنده ماند.

جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

 

چرا ادیسون را بهترین مخترع جهان می دانند؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا