جالبکده
سرگرمی

مالدیو بهشت گردشگران

مالدیو (maldive) جمعیت جمهوری مالدیو،  نفر۳۵۹۰۰۰ و مساحت ۲۹۸ کیلومتر مربع و پایتخت آن ماله می باشد. دین مردمان آن مسلمان و پیش شماره آن ۰۰۹۶۰ و ساعت آن ساعت یک ساعت و نیم عقب تر از ایران و واحد پول روفیا است.

  • بیشتر بدونیم:

مالدیو، یک مجموعه جزایر در اقیانوس هند است با بیش از هزار و صد جزیره ی مرجانی کوچک که تنها دویست و دوتای آنها مسکونی اند مالدیو از لحاظ دارا بودن جزیره های مرجانی زیبا، مکان شناخته شده ای است. ماله، مر کز فروش تجاری و پر جنب و جوش ترین مکان در مالدیو است، مراکز توریستی بسیاری در مالدیو وجود دارد علاوه بر آن بازارهای محلی و بازار ماهی آن ارزش دیدن را دارد.

مالدیو بهشت گردشگران

از سواحل زیبای مالدیو در امتداد خط استوا و در جنوب سری لانکا واقع شده است.این سواحل منبع غنی از نارگیل و میوه های استوایی هستند. این سواحل زیبای مرجانی با آب زلال و درختان سرسبز ، از مالدیو بهشتی ساخته که سفر به آن، آرزوی هر توریستی است.

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور مالدیو غواصی در آب های شفاف و و از طبیعت زیبای زیر دریا است، بیشتر مکان های اقامتی در مالدیو امکان در عمق کم و متوسط را برای گردشگران فراهم کردند، خاطره ای که  هیچگاه از ذهن گردشگران پاک نخواهد شد.

  • لذت بردن از طبیعت زیبا:

دمای هوا تقریبا در تمام طول سال برای غواصی مناسب است. سواحل مصنوعی در مالدیو موقعیتی را برای مردم فراهم کرده اند که می توانند از یک شنای عالی در طول تابستان لذت ببرند. بسیاری از جزایر مالدیو، تنہا شامل یک هتل با تمام امکانات رفاهی هستند.

مالدیو بهشت گردشگران

۲۶ جزیره زیبای زیبای مرجانی در کنار هم در جنوب مالدیو مقصد اصلی گردشگران است.مطابق آمار این مجموعه جزیره بزرگترین جزایر مرجانی جهان هستند.

مسئولیت  نگهداری از این جزیره بر عهدهی مسئولان مستقل از دولت است. آب و هوای مالدیو گرمسیری است. در زمستان هوا زیاد مرطوب نیست و باران اندکی می بارد. بین فوریه (بهمن) و آوریل (فروردین) هوا از همیشه گرمتر است و اتاق خالی هم راحت پیدا نمی شود. اواسط آذر تا اوایل دی که می شود حول وحوش کریسمس و سال نو، مالدیو پر از توریست است و قیمت ها هم بالا میروند اواخر اردیبهداشت تا اواخر آبان که فصل باران و توفان است و رطوبت هم بالاست آنجا خلوت تر و قیمت ها پایین تر است.

  • ماله (male):

مجمع الجزایر مالدیو برروی اقیانوس هند به شکل یک پرنده در حال پرواز دید می شوند و جزیرهی ماله بر پشت این پرنده قرار دارد. ماله مساحت کم و به نسبت جمعیت بسیار زیاد دارد.

مالدیو بهشت گردشگران

صرف نظر از توقف بین پرواز، طول پرواز از تهران تا ماله حدود ۶ ساعت می باشد سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و مرداب های صاف و زلال و در نارگیل، محیط مناسبی برای استراحت و آرامش اعصاب و روان می باشد. معمولا هر هتل بر روی جزیره ای  قرار گرفته که به نوبه خود یک شهر کوچک محسوب شده  و تمام امکانات رفاهی در آن پیدا می شود و می توان از ورزش های آبی، موزیک زنده و غذا های بین المللی و محلی و… لذت ببرید.

  • طبیعت تمام نشدنی:

بین جزایر را معمولا با قایق های پرسرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. در این مسیر می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را از نزدیک ببینید. مسافت های طولانی تر را می توان با هواپیماهای دریایی طی کرد و از مناظر شگفت انگیز و حیرت آور اقیانوس هند لذت برد.

مرداب های صاف و زلال و کم عمق فیروزه ای رنگ، سواحل زیبا با شن های سفید، سفر با قایق های تفریحی و هواپیماهای دریایی، ورزشهای آبی،موزه ملی و کاخ ریاست جمهوری، مسجد جمعه ماله، مغازه های ماهی و فروشگاههای محلی، هتل ها به همراه ویلاهای روی آب آن، برای مسافرین خود امکانات کاملی را فراهم می سازند. مراکز تفریحی برای کودکان نیز در داخل هتل ها فراهم است.

مالدیو بهشت گردشگران

غواصی و غواصی مخصوص کودکان، حباب سازی برای کودکان، شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی، مسابقات قایق های بادبانی، اسکی روی آب و تماشای دلفین ها از جمله تفریحات این جزایر می باشند. رستوران های سرباز همراه با اجرای موزیک بین المللی به صورت زنده و غذاهای بین المللی و محلی دریایی که به وفور در آن یافت می گردد. بشقاب های غذایی مرسوم مالدیو شامل برنج محلی با طعمی لذت بخش که در معجونی از مرغوب ترین گوشت های حیوانات و سبزیجات تفت داده می شوند و یا با ماهی و گوشت حیوانات دریایی دیگر سرو می گردد.

مالدیو از سبد مرکباتی غنی، کامل و با کیفیت بهره می برد، مخصوصا نارگیل، انبه و موز که شما آن ها را بیشتر در لیست مرکبات مناطق صحرایی می بینید.

  • هتل زیر آبی مالدیو:

هتل گرانقیمت «زیر آبی» مالدیو، گردشگران را به این کشور زیبا می کشاند. هتلی تمام شیشیه ای، زیر آبهای اقیانوس آرام، جاذبه ای دیدنی را برای گردشگری به ارمغان آورده است.

این هتل که پنجمین سال افتتاح خود را پشت سر می گذارد گنبدی شکل بوده و توریست ها می توانند در رستورانی در اعماق اقیانوس که گنجایش ۱۲ نفر را دارد غذاهای دریایی میل کنند.

مالدیو بهشت گردشگران

با گذشت پنج سال از راه اندازی این هتل «زیر آبی» در سواحل کشور زیبای مالدیو در اقیانوس هند، کارشناسان این هتل را یکی از عوامل رشد چشمگیر صنعت گردشگری این کشور می دانند. هزینه هر روز اقامت در هر یک از سوئیت های هتل زیر آبی مالدیو که از آنها به عنوان «ویلای دولوکس آبی سلطنتی» نام برده می شود، ۱۱۵۶ پوند است، این در حالی است که تا به حال هیچ یک از مسافران این هتل کمتر از دو هفته در سوئیت های گرانقیمت هتل زیر آبی اقامت نکرده اند. در سپتامبر ۲۰۰۹ رییس جمهور مالدیو از طرح جدید دولت این کشور برای وضع گونه ی جدیدی از مالیات تحت عنوان «مالیات سبز» خبر داد که در راستای آن مبالغی تحت عنوان مالیات سبز از گردشگران این کشور گرفته میشود و از آن برای حفاظت از حیات وحش و طبیعت این کشور، پاکسازی سواحل و جلوگیری از سدهای تغییرات شدید آب وهوایی استفاده خواهد شد. در یکی از اسکله های غرب، تور زیردریایی وال ها برپاست که خیلی هیجان انگیز است.

دیدن دنیای زیر آب از داخل محفظه ای آهنین را شاید فقط داخل بازی ها و کارتونها بتوان تجربه کرد ولی اینجا یک گردش واقعیست.

بدینترتیب می بینیم که کشور کوچک مالدیو مالک یکی از زیباترین سواحل و بخش اعظم نیروی کار آن در صنعت گردشگری با صنایع مرتبط با آن فعال هستند.

فرودگاه بین المللی ماله در جزیره ی کوچکی به نام هول هوله در شمال شرقی ماله قرار دارد و کشتی ها هر ده- پانزده دقیقه یک بار از فرودگاه به سمت ماله حرکت می کنند و بیشتر از پانزده دقیقه هم در راه نیستند. ماله آن قدری کوچک هست که بتوان پیاده مسیرهای آن را طی کرد. خیابان بودوتا کوروفانو خیابان اصلی ماله است که دور جزیره کشیده شده و همه ی خیابان های دیگر به آن ختم می شوند. اما با این همه، جزیره مالدیو برای شنا و غواصی و استراحت است و این شاید چندان برای کودکان خوشایند نباشد.

مالدیو بهشت گردشگران

 

  • درباره جزایر مالدیو:

مالدیو هم مثل اندونزی کشوری متشکل از جزیره هاست. حتمآ قایق سواری را تجربه کرده اید، اما تاکسی هوایی با هواپیمای دریایی را احتمالا تجربه نکردید، می توان این را از فرودگاهی جزیره هول هوله تا جزیرهی مقصد تجربه کنید. در تنظیم و سفر به دو نکته توجه فرمایید. اگر شب به مالدیو برسید باید شب را در همین جزیره سپری نمایید، چون قایق در تاریکی مسافر نمی برد. مردم ما مسلمان هستند و در ماه رمضان محدودیت هایی وجود دارد. تورهای غواصی جزیره زیبای گافاروفالو شهرت جهانی دارند. شما می توانید از عکاسان زیر دریایی بخواهید که در زیر دریا و در کنار ماهی ها و مرجان های دریای از شما عکس های یادگاری بیاندازند.

مالدیو هم مانند مالزی کشوری متشکل از جزیره هاست. شاید آنها بتوان یکی دو جزیره خرید و در آنها یک ویلا ساخت. ایده آرامش بخشی نیست؟

در مالدیو جزایر آری، تودو، ادو، رادهو، هالیف و واو و هم از جزایری هستند که در آنها توریست دیده میشوند.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا