جالبکده
سرگرمی

ناسا و خودکار

 

معمولا در طول زندگی ما هنگام مواجهه با مشکلات تصور می کنیم رفتن دنبال راه حل های پیچیده یا صرف هزینه بهترین گزینه هست اما اینطور نیست!!!

•راه حلش این هست که زیاد از حد خودمون رو درگیر مسئله پیش آمده نکنیم  و از بیرون به مسئله نگاه کنیم مثل شطرنج باز که از بالا به صفحه نگاه میکنه تا با بررسی حرکت های مختلف بهترین گزینه رو در نظر بگیره (این رو به شخصه چندین مرتبه تجربه کردم توی زندگی)

♦اما از مطلب اصلی دور نشیم.توی این پست از وب سایت جالبکده قصد دارم داستانی رو از شرکت ناسا رو خدمت شما عرض کنم♦

وقتی شرکت ناسا برای فرستادن فضانوردان به فضا برنامه ریزی و تحقیقاتش رو آغاز کرد متوجه مشکل کوچک و جالب اما در عین حال اساسی  شد.اون ها متوجه شدند خودکار های موجود،در فضای بدون جاذبه کار نمیکنند.

برای حل این مسئله مدیران ناسا شرکت آمریکایی مشاورین اندرسون رو انتخاب کردند.تحقیقات مربوطه مدت زمان زیادی طول کشید ۱۲ میلیون دلار برای تحقیقات صرف شد تا درنهایت خودکار را طراحی کردند و توسط شرکت فیشر تولید شد. از ویژگی های این خودکار این بود که در محیط بدون جاذبه می نوشت،قابلیت استفاده زیر آب رو داشت،روی تمامی سطوح ممکن حتی کریستال می نوشت ودر دماهای زیر صفر تا سیصد درجه سانتی گراد هم کار میکرد سر انجام بعد از تولید خودکار و انتشار مطلب و تحقیقات انجام شده ناسا فکسی رواز روس ها با این مضمون دریافت کردند:مدت زمان زیادی هست که ما از مداد استفاده می کنیم…!

مطالب جالب و جدید در مجله سرگرمی جالکبده

لینک مقاله مرتبط:ویکی پدیا

برچسب ها

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا