جالبکده
سرگرمی

۱۰ مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

دانمارک بیشتر از آنکه به نظر بیاید مکان ها و مناظر دیدنی داشته باشد مکان هایی دارد که داستان های ترسناک و باورنکردنی در مورد آنها نقل می شود. این کشور آنقدر مکانهای عجیب و ترسناک دارد که می تواند تا مدت ها ذهن را با خود درگیر کند و حتی آنهایی را که نیز اعتقادی به عجایب و اتفاقات فراتر از علم ندارد بترساند آنچه در ادامه می‌خوانید معرفی ۱۰ مکان عجیب و متفاوت در دانمارک است.

  • ۱_تخته سنگهای بزرگ:

دانمارک سرزمین همواری است تقریباً کوهی ندارد و به ندرت تپه در آن دیده می شود به همین دلیل تخته سنگهای بزرگ اغلب منشاُ نقل افسانه ها و داستان های عجیب هستند یکی از این سنگ ها سنگ موسوم به دامستن یا سنگ بانوان است که در خارج از دهکده هسلجر در غرب جزیره فانن  قرار دارد. این قطعه سنگ بزرگ با وزن حدود هزار تن و به ارتفاع ۴۵ متر است. این سنگ بزرگ توسط یخچال ها در آخرین عصر یخبندان به این منطقه آورده شده است. یکی از بخش های عجیب این سنگ شکاف در مانند روی آن است. افراد بسیاری ادعا کردند که از این شکاف در شب نوری به بیرون می تابد که وقتی به سنگ نزدیک می‌شوند خاموش میشود.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

حتی افرادی که روی این سنگ دراز کشید و استراحت می‌کنند یا می‌خواهند حمام آفتاب بگیرند ادعا کردند که در این حالت صداهای پیچیده و مبهمی از دور می شنوند بعضی نیز گفتند صدای ماشین آلات بزرگ یا صدای پچ پچ آدمها به گوششان می رسد.بسیاری از این افراد می گویند به نظر می رسد که این صداها از زیر سنگ یا حتی درون آن شنیده می‌شود.

  • ۲_برج یونیورسال:

این برج در مرکز کپنهاگ قرار دارد و توسط پادشاه دانمارک شاه کریستیان چهارم در اواسط قرن ۱۶۰۰ ساخته شد. ظاهراً این برج که به برج مدور معروف است برای مطالعات ستاره شناسی ساخته شده. در سردر ورودی این برج نوشته هایی به زبان لاتین و عبری و برخی علائم عجیب و غریب است. ارتفاع این برج ۴ برابر ارتفاع اهرام بزرگ است. ۵۲ پنجره به تعداد هفته های سال در برج وجود دارد. هفت پنجره در بالا به تعداد روزهای هفته و ۲۴ تیر در سقف به تعداد ساعت های یک روز وجود دارد. تقارن ها و عجایب دیگری نیز در مورد معماری این بنا وجود دارد اما داستان هایی نیز در مورد ارواح در این برج نقل شده است.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

در سال ۱۸۸۰ پسر بچه ای در حفره ای سنگی در این برج ۲۰ ساعت گیر افتاد تا زمانی که سنگ تراش سنگ ها را برید و پسر بچه را نجات داد گفته می شود که هنوز صدای جیغ این پسر بچه در برج شنیده می شود.

  • ۳_دریاچه های عجیب:

در کپنهاگ دریاچه هایی قرار دارند که اتفاقات عجیب و غریبی پیرامون آنها نقل می‌شود. در سال ۱۹۸۲ در وسط این دریاچه ها ناگهان دو بالن دریایی موجودات شبیه نهنگ ظاهر شدند که به طور ناگهانی نیز ناپدید. تنها راه این دریاچه ها به آبهای آزاد لوله های زیرزمینی بودند که عبور نهنگ ها از درون آنها غیرممکن بود. تو هفته همه در مورد آن دو جانور صحبت می‌کردند مدتی بعد این دریاچه محل تجمع یوفو ها شد و بسیاری ادعا کردند  که یوفوها را در حال نشستن روی دریاچه دیده اند. گزارش‌هایی نیز از مشاهده موجودات مار ماهی مانند عجیب و شناور بودن قایق های ارواح نصب شده است که گفته شده به نظر می رسد که این قایق ها در حال ماهیگیری روی دریاچه هستند اما قبل از رسیدن به ساحل ناپدید شدند زمانی نیز پلیس شخصی را در این دریاچه دستگیر کرد که ادعا داشت یوفو ها اموال او را دزدیده اند.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

  • ۴_قلعه ارواح:

شهر کولدینگ نمونه یک شهر تاریخی است که موزه معروف نیز دارد. از قلعه کولدینگهاوی در این شهر به عنوان یک قلعه ای ممنوعه نام برده می‌شود. کسانی که پا به این قلعه میگذاشتند حس می‌کردند که تنها نیستند و وجود ارواح را در همه جا حس می‌کردند. این همراه عجیب همیشه پشت سر شما می ایستد و حتی اگر سری هم برگردید او را نمی بینید. در این قلعه از مرد یا زنی صحبت شده که دستی آهنی دارد برخی می گویند این روح ملکه دوروتیا همسر شاه کریستیان سوم است. او هنوز این قلعه را دوست دارد و شب ها در راهروهای این قلعه قدم می‌زند تا  همه چیز را چک کند. برخی ادعا کردند که او را دیده اند و برخی صدای کلیدهای را که او با خود حمل میکند شنیده‌اند.  بسیاری نیز حضور او را کاملاً حس می‌کنند.  کسانی که در این قلعه رفتار احترام آمیزای ندارند حس می کنند انگار سیلی می خورند و حتی ضربه روی کلاهشان را حس می کنند.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

  • ۵_کلیسای قرون وسطا:

در شرق جزیره برونهولم کلیساهای معروف ای وجود دارد که سابقه آنها به قرون وسطا برمی‌گردد. ساختمان و بنای این کلیساها به گونه ای است که بیشتر شبیه قلعه و استحکامات نظامی به نظر می رسد. دیوار های بلند و پنجره های کوچک آنها را از کلیساهای دیگر متفاوت کرده است. تنها ۷ نمونه از این کلیساها با ساختمان های گرد وجود دارد که تنها چهار نمونه آن در بورنهولم  قرار گرفته است. دقیقاً معلوم نیست که این بناها به چه منظوری ساخته شدند اما به طور شگفت انگیزی این چهار بنا نسبت به هم با زاویه ای قرار گرفته اند که با محاسبات دقیق فاصله اجرام آسمانی با هم تطابق دارد. به عنوان مثال پنجره های کوچک درست در نقاطی قرار گرفتند که محل دقیق طلوع و غروب خورشید در تابستان و زمستان است. همچنین داستان های زیادی از گنج هایی که شمالی ها در این مکان ها مخفی کرده‌اند نقش شده است. در یکی از این برنامه‌ها حفره ای ده در سه متری وجود دارد که گفته می شود گنج شمالی ها در آن پنهان است تاکنون کسی اجازه حفاری آن حفره را نداشته است.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک
  • ۶_سنگ نفرین شده:

در دانمارک نقل قول های فراوانی در مورد اماکن نفرین شده یا دستورالعمل‌های نفرین کردن انسانها نقل می‌شود. بسیاری به طلسم و جادو اعتقاد دارند که البته بیشترین داستان ها با واقعیت مطابقت ندارند.  اما در دهکده گلاوندراپ در جزیره فانینگ سنگ عجیب ای وجود دارد که گفته شده روی آن دستورالعمل سحر و جادو نوشته شده است. این سنگ در سال ۱۷۹۴ پیدا شده است در سال ۱۸۰۸ تمام تلاش ها برای تبدیل آن به ماده اولیه ساخت بنا بی نتیجه ماند و سرانجام در سال ۱۹۰۶ به مکان فعلی آن منتقل شد. روی این سنگ نوشته شده است که این سنگ به یاد بود مردی به نام ال توسط همسر و پسرانش در این محل گذاشته شده که خدای تور او را نگه دارد. در آخر نیز گفته شده که هرکس بخواهد این سنگ را جا به جا کند به…  تبدیل می شود. جای سه نقطه کلمه قرار گرفته که تا به امروز کار شناسان و مورخان نتوانستند آن را رمزگشایی کنند اما بسیاری برخی حوادث و اتفاقات ناگوار را به این سنگ نسبت داده‌اند.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

  • ۷_نگهبان نهر:

در غرب دانمارک اگر شما در طول رودخانه آلینگ در حرکت هستید باید اندکی تامل کنید چون این مکان محلی عجیب و متفاوت است. در چمنزاری که درست در شمال این رودخانه قرار دارد سنگ بزرگی هست که به شکل عجیبی روی آن کنده کاری شده و چیزی شبیه یک روح با یک ماسک ترسناک است. این سنگ هزار ساله است و به صورت سمبلیک آن را نگهبان نهر می دانند. البته نگهبانی که به اعتقاد مردم محلی قربانی هم می‌گیرد به خصوص از افرادی که ارزش این سنگ را به مسخره می گیرند. بسیاری اعتقاد را تنها یک خرافه می دانند اما افرادی نیز هستند که ادعا دارند نگهبان این رودخانه را دیده‌اند. در سال ۱۹۶۳ یک زن ادعا کرد که شبح سیاهی را دیده که آرام آرام از رودخانه بالا می آمده است.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

  • ۸_خانه اشباح:

اگر به شهر کوچک کوج در ۵۰ کیلومتری جنوب کپنهاگ بروید با یکی از عجیب ترین و شناخته شده ترین بناهای دانمارک از نظر مشاهده رو و اتفاقات عجیب و غریب رو به رو میشوید حوادث و اتفاقات عجیب هاوس کراس که در اوایل قرن هفدهم میلادی ساخته‌شده به حدی معروف و مشهور بود که واتیکان دستور داد کمیسیونی به موضوع اتفاقات این خانه رسیدگی کند. این خانه متعلق به ثروتمندترین تاجر شهر بوده و بیشتر داستان ها مربوط به پسر بچه ۱۲ ساله به نام جیکوب است که ظاهراً سر راهی بوده است. مواردی مثل شنیدن صداهای عجیب و غریبی همچون صدای جوجه و خروس در این خانه و دیدن وزغ هایی که روی دوپا راه می روند در محلی که گفته شده جیکوب در آن به طرز وحشتناک و خشونت آمیزی آویزان شده. تا مدتها بعد از این حادثه شهر در تنش عجیب بود و اتهامات به سمت جادوگران شهر بود سرانجام این ماجرا با به آتش کشیدن ۱۵ زن به اتمام رسید.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

  • ۹_جاشمعی مرگبار:

یکی از کلیساهای معروف دانمارک البته به جهت اتفاقات و داستان های عجیب و غریب کلیسای رایب است.شکل معماری عجیب این کلیسا خاستگاه افسانه‌های بسیاری است. داستان های زیادی درباره هیولاها دیدن یوفو ها و حتی جاشمعی های نفرین شده نقل شده است. روی یکی از ستونهای این کلیسا می توان جاشمعی برنجی کوچکی را دید.این جاشمعی شیء چندان ویژه ای هم نیست اما گفته شده که این جاشمعی نفرین شده است.هرکس بخواهد غیر از کاربری اصلی اش استفاده دیگری از آن کند نفرین خواهد شد. در زمان بازسازی این کلیسا در سال ۱۸۴۵ هیچکدام از کارگران جهت جابجایی این جاشمعی را نداشتند اما یکی از آنها در نهایت این کار را انجام داد.در لحظه اول اتفاق نیفتاد اما دقایقی بعد زمانی که این کارگر روی داربست رفت کل داربست فرو ریخت و موجب مرگ کارگر شد پس از آن این جاشمعی را مجدداً به جای اصلی برگرداندند.

  • ۱۰_سنگ های غیر قابل شمارش:

اگر به دایره سنگ ها و سنگ های ایستاده علاقه مند هستید حتما سری به پاسکر استونهاوس در شبه جزیره دورس لند بزنید.این شبه جزیره در دانمارک در شرق سواحل جاست لند یکی از مکان های تجمع سنگ های مگالیتیک  یا سنگهای ایستاده است.  گفته شده که غیر ممکن است شما بتوانید در دایره سنگ ها آنها را بشمارید. حتی اگر از سنگ ریزه ها برای شمارش استفاده کنید آنها خود به خود پرتاب می‌شوند برخی افراد نیز که به این منطقه رفته اند از حس خارش روی پوستشان سخن می گویند. کسانی که به این دایره از سنگ های ایستاده وارد می شوند حتی ادعا کردند که از مرکز این دایره همه چیز انگار به دوران ابتدایی برمی‌گردد و دیگر اثری از نشانه های مدرن ماشین و ساختمان ها نیست. این منطقه همچنین شاهدی بر مهارت و تجربه ساختمان سازی دانمارکی ها در ۵۳۰۰ سال قبل است.  وجود سنگهای کلاهی نیز در این منطقه گواه این امر است. یکی از سنگها حدود ۱۱ و نیم تن وزن دارد.

10 مکان عجیب و اسرارآمیز در دانمارک

 

سایت جالبکده

منبع:راسخون

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا