جالبکده
سبک زندگی

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

اسم متفاوت هتل ها برچه اساس است؟

 آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟ یکی از مهمترین مواردی که در هنگام سفر به آن برمیخوریم انتخاب هتل است،مورد دیگر دانستن انواع هتل و مدل های مختلف آن است.همانطور که میدانید هتل ها اسم های مختلفی دارند که شاید دانستن آنها برای ما ملموس نباشد. در این اینجا سعی بر این است که در رابطه با مدل های مختلف هتل اطلاعات کسب کنیم.

  • متل Motel

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساسا ماهیت بین راهی داشته و معمولا خارج از شهرها قرار دارد. در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند.

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟
آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیما به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

  • هتل پانسیون Hotel Pension

هتل پانسیون در شهر واقع شده و تعدادی اتاق، یک سالن غذاخوری، کتابخانه و سالن مطالعه و اتاق تلویزیون در آن پیش بینی و آماده شده است.پانسیون معمولا اتاق را به صورت ماهانه و یا سالانه اجاره داده و مشتریان دیگری را از خارج هتل برای صرف غذا نمی پذیرد.

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟
آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

بر همین اساس معمولا سالن غذاخوری پانسیون فقط به اندازه احتیاج اتاق ها در نظر گرفته میشود. در پانسیون ها مقرارت خاصی وجود دارد و مسافران می بایست در ساعات معینی برای صرف صبحانه، نهار و شام سر میز حاضر شوند و تا ساعت مشخصی نیز درب ورودی پانسیون باز است.

  • ریزورت هتل Resort Hotel

به هتل هایی اطلاق می شود که معمولا نزدیک چشمه های مواد معدنی و یا ساحل قرار دارند. (هتل های مخصوص استراحت ).

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟
آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

معمولا هتل های کمی در این دسته قرار میگیرند زیرا نیازمند شرایط خاص است.

  • آپارتمان Apartment

عبارت است از یک هال و پذیرایی با یک، دو و یا سه اتاق خواب که هر کدام دارای دو تخت است. در صورتی که دواتاقه باشد، معمولا یک اتاق یک تخت دو نفره (دبل) و اتاق دیگر دو تخت یک نفره (توئین) خواهد داشت.

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

هر آپارتمان یک حمام مشترک دارد و یک آشپزخانه کوچک معمولا در قسمت پذیرایی به تعداد کافی صندلی با مبل راحتی وجود دارد.

  • هتل آپارتمان Apartment Hotel

اگر در هتل امکان پذیرایی از مسافران به دلایل گوناگون کاهش یابد، هتل آپارتمان شکل می گیرد. در هتل آپارتمان ها وسایل آشپزی وجود دارد و نیازی به رستوران احساس می شود.

اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می تواند با هتل تسویه حساب نموده و آنجا را ترک نماید. بر خلاف هتل ها که دارای شرایط سختی هستند هتل آپارتمانها دارای انعطاف پذیری بالائی بوده و انواع بسیار متفاوتی دارند.

آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟
آیا مدل های مختلف هتل را میشناسید؟

معمولا شبیه هتل ها ساخته میشوند و دارای تعداد زیادی آپارتمان می باشند. دوره اقامت در آنها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است. معمولا قیمت آنها از هتل های هم ردیف پایین تر است مسافرینی که در آن اقامت می گزینند آنرا به مثابه خانه خود انگاشته که موقتا از محل اصلی زندگی آنها به دور است. بنابراین هر آنچه که در خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم شود.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

چرا برج پیزا واژگون نمی شود؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا