جالبکده
سبک زندگی

ریچارد برانسون تاجر آینده

این مرد کارش را از سحرگاه آغاز می کند. اگر ساعت ۷ صبح سری به او بزنید مسلماً او را خواهید دید که سخت مشغول کار است. البته وقتی که به او نگاه کنید مسلماً سختی کار را در چهره او نخواهید دید. شاید منظرهای این گونه ای ببینید؛ مردی با پای برهنه که یک لباس ملوانی تن کرده و روی یک ننو که در گوشه ای از اتاق بزرگش در خانه ای در جزیره نکر(Necker) در اقیانوس هند، آویخته شده است، دراز کشیده و به دوردست ها نگاه می کند. مسلماً یک دفترچه سیاه در دستش خواهید دید و همچنین مدادی که در گوشه لب خود می چرخاند. شاید در حال نوشتن نامه ای به روزنامه فایننشیال تایمز باشد. شاید می نویسد: سلام، می توانم یک فنجان قهوه مهمانان کنم؟» برانسون در واقع روی همین ننو کار می کند. اگر فکر می کنید که دفتر کاری دارد و بساطی و خدم و حشمی، اشتباه می کنید.

  • سبک زندگی:

برانسون مرد ایده هاست فکر کردن، همان کار کردن اوست. برانسون مرد ایده های ناب است. در حالی که روی ننوی محبوبش دراز کشیده است فکس می فرستد، به تلفن ها جواب می دهد و مشکلات و اختلافات خود را با شرکای کاری اش از روی همین ننو حل و فصل می کند. یک لپ تاپ، یک خط تلفن بی سیم و موبایل و یک مداد و یک دفترچه، همه وسایل کاری یکی از موفق ترین تجار جهان را تشکیل می دهند. وقتی برانسون کار می کند، تمامی خانه اش که متشکل از دیوارهای شیشه ای رو به اقیانوس است، به جنب و جوش می افتند. از سقف خانه که از چوب سرو برزیلی ساخته شده تا مبلمان جنس چوب ماهونش و همه مجسمه های بودایی درون خانه.

ریچارد برانسون تاجر آینده

آنها که برانسون را می شناسند می گویند که زندگی او حتی ازافسانه های پریان نیز بهتر است. چه کسی فکرش را می کرد که این مرد ۵۳ ساله در جایی قرار بگیرد که امروز قرار دارد. او رویاهایش را که امروز به یک امپراتوری تبدیل شده. از زمانی که یک پسر بچه بود آغاز کرد و امروز یک تاجر موفق زمانی که یک پسر بچه بود آغاز کرد و امروز یک تاجر موفق است که امپراتوری‌اش به ارزش ۷ میلیارد دلار ساخته. البته برانسون بزرگترین تاجر جهان یا موفق ترین آنها نیست بلکه ماجراجویی بی حد و حصر و میل و اشتیاق او به تجربه کردن همه چیز چه در زندگی خود و چه در تجارت است که او را متمایز کرده.

 

  • تجارت ها:

او در همه چیز دست دارد. لوازم خطوط هواپیمایی، لوازم آرایش، خطوط ریلی و اخیراً هم به سراغ بازار تلفن همراه رفته است. سابقه برانسون در کار، سابقه بسیار عجیبی است. برانسون نخستین کارش را در خانه و با پر کردن صفحات موسیقی آغاز کرد. خرده فروشی کرد و بعد به کار خطوط هوایی رفت و بعد هم خطوط ریلی. برانسون ثروتمندترین تاجر دنیا هم نیست. دارایی های او اغلب شخصی هستند. برانسون مرد زندگی کردن است. خودش می گوید هرگز به کار به عنوان «کار» نگاه نمی کند و به سرگرمی به عنوان سرگرمی.» اینها همه برای او زندگی هستند. برانسون علاقه بسیار زیادی دارد تا هر دقیقه و ثانیه از زندگی اش را «زندگی» کند تا ذره آخر. از سال ۱۹۸۵تاکنون برانسون به دنیا ثابت کرد که هر زمان که بخواهد می تواند آدرنالین خونش را به حداکثر برساند و یک ماجراجویی جدی به راه بیندازد. برانسون شکستن رکورد طولانی ترین سفر با بالن و قایق را امتحان کرده است. چندین رکورد طی مسافت و سرعت را نیز امتحان کرده که برخی از آنها شکسته شده است.

ریچارد برانسون تاجر آینده
  • ماجراجویی:

اما یک کار را نتوانست هرگز انجام دهد؛ آن هم دور زدن دنیا با بالن. اگرچه این کار را دو بار امتحان کرد و یک بار بالنش در اقیانوس سقوط کرد و یک بار هم روی زمین و پایش نیز شکست. البته برانسون تنها برای ماجراجویی دست به این کارها نمی زند، لوگوی کمپانی معروفش Virgin همواره در سفرها به چشم می خورد و در واقع از این ماجراجویی ها استفاده رسانه ای هم می کند. در واقع این ماجراجویی منبعی رایگان برای تبلیغ کمپانی اش است. فکرش را بکنید که یک بالن عظیم الجثه که آرم کمپانی برانسون روی آن درج شده است بر آسمان کشورها به پرواز دربیاید. برانسون در سال ۱۹۸۵ سعی کرد رکورد عبور از اقیانوس اطلس را با قایق بشکند. او نخستین بار برای انجام این کار از قایق Virgin Atlantic Challenger استفاده کرد. اما این قایق در آب های انگلیس واژگون شد و برانسون با کمک هلیکوپتر از خطر غرق شدن نجات پیدا کرد. این اتفاق از بسیاری از رسانه های دنیا پخش شد. در سال ۱۹۸۶، برانسون این بار با قایق Virgin Atlantic challenger | 2 و با کمک یک قایقران حرفه ای توانست رکورد عبور را دو ساعت بهبود ببخشد.

ریچارد برانسون تاجر آینده

یک سال بعد برانسون به فکر بالن سواری افتاد. برانسون روی ماجراجویی بعدی اش پول بسیار زیادی خرج کرد و بزرگترین بالنی را که تا به آن موقع در آسمان به پرواز درنیامده بود ساخت. این بالن همچنین نخستین بالنی بود که با هوای داغ به آسمان می رفت و البته نام آن هم VirginAtlantic Flyer ، بود. این بالن غول آسا حجمی به اندازه ۶۵ هزار متر مکعب داشت. برانسون با این بالن به پرواز درآمد و حتی توانست سرعت آن را به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت نیز برساند. در سال ۱۹۹۶ برانسون توانست مسافت بین ژاپن و قطب کانادا را که بالغ بر ۱۰ هزار و ۸۰۰ کیلومتر بود با بالنی به حجم ۷۴ هزار متر مکعب بپیماید. این بار برانسون رکوردشکنی کرده و توانسته بود با سرعت ۳۹۴ کیلومتر بر ساعت این مسافت را طی کند. در خلال سال های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ برانسون و دوستانش سعی کردند تا با بالن دنیا را دور بزنند. در اواخر سال ۱۹۹۸ آنها مسافت میان موروکو و هاوایی را با بالن پرواز کردند و رکوردی به جای گذاشتند؛ اما نتوانستند سفر دور دنیای خود را کامل کنند و به ماجراجوی دیگر پیشدستی کرده و به دور دنیا سفر کردند. برانسون همچنین رکورد سرعت عبور از کانال انگلیس را به وسیله خودرو نقلیه آبی خاکی شکسته است. او این مسیر را یک ساعت و ۴۰ دقیقه رفت، در حالی که پیش از او یک فرانسوی همین مسیر را شش ساعته گذر کرده بود.

ریچارد برانسون تاجر آینده

وبسایت جالبکده

منبع:زومیت

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا