جالبکده
علمی

آیا زندگی دوباره امکان پذیر است؟

ایا زندگی دوباره امکان پذیر است؟ همش فکر میکردیم که دانشمندان کار خاصی نکرده اند اما با شنیدن این خبر به زندگی جاودانه امیدوار شدم،به دور از طنز میتوان گفت که همچین اتفاقی امکان پذیر خواهد بود.

  • زندگی دوباره:

فیزیولوژی بنجامین باتن سرزمین موشها درست شبیه باتری ماشین که با گذشت زمان ضعیف تر می شود منبع تولید انرژی سلول های ما یا همان میتوکندری هم به این سرنوشت دچار می شود. این اتفاق بخشی از فرایندی است که به آن پیر شدن می گویند. حالا محققان در یک آزمایش جدید به موش های پیر دارویی داده اند که میتوکندری آنها را بهبود بخشیده و شانس حیات پرانرژی را به این موشهای پیر داده است.

میتوکندری در حقیقت انبار ژن های رمزگذاری شده برای پروتئین هایی است که در تولید انرژی اهمیت دارند ان های میتوکندری مستقل از ژنهای هسته سلول هستند و دانشمندان اعتقاد دارند که وجود این ژنها نشان می دهد میتوکندریها در حقیقت باکتری هایی هستند که میلیاردها سال پیش وارد اجداد سلول های هسته دار امروزی شده و از آن موقع ژن های خود را به صورت مستقل حفظ کرده اند.

آیا زندگی دوباره امکان پذیر است؟

محققان در شرکت جنسیابا آگاهی از این موضوع سعی کردند فعالیت این ژنها را به حالت اول بازگردانند؛ کاری که نتایج چشمگیری در بهبود سطح انرژی موش های پیر داشت. آنها یک عامل رونویسی از روی ژنهای میتوکندری را که به طور طبیعی در بدن ظاهر می شود مهندسی کرده و دوباره به بدن موشها بازگرداندند. موش هایی که عامل رونویسی مهندسی شده را دریافت کرده بودند به صورت خارق العاده ای در زمینه حافظه و عملکرد فیزیکی جوان تر از موش های پیر عادی رفتار کردند.

براساس اظهارات رافائل اسمیگرودسکی اتفاقی که برای این موش ها افتاده شبیه باز گرداندن توانایی یک فرد هشتاد ساله به دوران ۳۰ سالگی اش است. نتایج این تحقیق در کنفرانسی در رابطه با پیری در دانشگاه کمبریج ارائه شده است. این یافته ها ممکن است به راه حلی برای جلوگیری از پیری افراد یا درمان عوارض ناشی از بالا رفتن سن منجر شود.

بنجامین باتن شخصیتی داستانی بود که با افزایش سنش جوانتر میشد.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

آدرس دادن زن و مرد یا موی بینی؟کدوم بدتره؟

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا