جالبکده
علمی

آیا وجود مو در غذا برای سلامتی خطر دارد؟

شکی وجود ندارد که تجربه پیدا کردن مو در بشقاب غذا، تجربه واقعا ناخوشایندی است با این وجود از نظر بهداشتی وجود مو در غذا تهدیدی برای سلامت شما محسوب نمی شود.

بی خطر بودن مو برای سلامت انسان به اندازه ای است که سازمان غذا و داروی آمریکا( FDA ) حتی به تعداد مجاز تار مودر بشقاب غذا کوچکترین اشاره ای نکرده است،

مو در غذا
مو در غذا

دلیل آنکه لزومی ندارد نگران وجودمودر غذای خود باشیم این است که مواز نوعی پروتئین بسته بندی شده خاص به نام کراتین ساخته شده است که از نظر شیمیایی بی اثر بوده و در صورت هضم شدن هیچ مشکلی برای بدن به وجود نمی آورد.

البته امکان چسبیدن باکتری هایی استافیلوکوکی که باعث ناراحتی معده و  اسهال می شوند به تار مو وجود دارد، با این وجود، بسیار نامحتمل است مقدار باکتری هایی که ممکن است بتوانند خود را در یک یا چند تار مو پنهان کنند، به اندازه ای باشد که بتواند منجر به بروز مشکلات گوارشی شود.

مو در غذا
مو در غذا

تنها سناریوی که طی آن ممکن است مو برای سلامتی انسان ضرر داشته باشد، این است که شما تمام موی سر آشپز بیچاره را یکجا میل کنید. این حجم بالای مو دقیقا همان بلایی را سر معده می آورد، که جمع شدن مو در راه آب حمام به وجود می آورد.

خوردن چنان حجم بالایی از مو باعث شکل گیری تودهای بزرگ از مو موسوم به تریکوبزوار در معده می شود، و باعث بروز دردهای شکمی و سایر مشکلات گوارشی خواهد شد.

 

با جالبکده همراه باشید

 

بیشتر بخوانید:

نظریه داروین چیست؟

 

مقاله مرتبظ:ویکی پدیا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا