جالبکده
علمی

تغییر تنها راه شماست

بعد از سری مقالات سؤالات جادو می‌کنند در وبسایت جالبکده وقت آن رسیده که به تعریف و راههای تغییر بپردازیم تغییر مهم ترین عنصر پیشرفت است.

تغییر در هر چیزی می تواند شما را به عرش یا فرش برساند و خیلی مهم است که بدانیم چه تغییری می کنیم و تغییر ما چه بازخوردی دارد با ما همراه باشید.

 • درس سی و ششم:

چه چیزی با ایجاد تغییرات نمایش داده می شود ؟

بسیاری از عقاید ها هم عقاید شخصی و هم عقاید فرهنگی می تواند ما را عقب نگه دارد بسیاری از مردم به اینکه آنها می توانند تغییرات کامل ایجاد کنند اعتقاد ندارند چون تلاش‌های قبلی آن ها با شکست مواجه شده است آنها ممکن است فکر کنند تغییر اجباراً باید طولانی یا فرایندی دردناک باشد و در غیر این صورت آنها به بحث می پردازند .

تغییر تنها راه شماست

پس چرا آنها پیش از این تغییری نداشته اند؟ به علاوه اگر شما یک مشکل را که سالهاست با آن در ارتباط هستید در چند لحظه حل کنید شما مجبورید با دوستان و خانواده تان روبرو شوید آنها ممکن است بپرسند اگر این کار انقدر ساده بود چرا وقت خودمان را بیخودی با نگران بودن درباره تو هدر دادیم.

با همه این مشوق های منفی ما یاد خواهیم گرفت که زمانی طولانی را به دست بگیریم تا مردم بتوانند تغییرات ما را درک کنند.

 

 • درس سی و هفتم:

ما همه فکر میکردیم که تغییر مکان های سریع در رفتار اعتقاد یا احساس می‌تواند به این معنا باشد که ما ریا کار ،بی ثبات یا ناپایدار هستیم.به طور معکوس مردمی که به طور همسان بررسی می‌شوند برچسب قابل اعتماد خالص و استوار صحیح و صادقانه می خورند هنوز هم همه این موارد فشارهای خارجی وحشتناکی را به وجود می آورد که وضع موجود را باقی نگه می‌دارد و ادامه می‌دهد تا عیناً آنچه را که برای ما عنوان شده است را انجام دهد.

فقط بفهمید که اگر شما بتوانید فوراً یک مشکل را به وجود بیاورید می‌توانید خیلی سریع و ساده یک راه حل را نیز ایجاد کنید اگر درباره آن فکر کنید.

زمانی که بعضی افراد به نظر می رسد که زمان زیادی لازم دارند تا تغییر کنند در واقع زمان زیادی طول میکشد تا تغییر کند؟ یا فقط طول می کشد تا به این موضوع که کجا باید تغییر کنند ارتباط پیدا کنند؟

تغییر تنها راه شماست

خیلی سریع تغییر ایجاد کنید اولین عقیده که شما باید بپذیرید این است که شما می توانید هر چیزی را همین حالا به معنای واقعی اش تغییر دهید.

 

 • درس سی و هشتم:

هیچ چیز غلطی برای شما وجود ندارد.

شما نباید بشکنید شما نیاز ندارید که ثابت شده باشید اگر شما به طور استوار از طرد شدن بپرهیزید مغز شما خیلی ساده کار مؤثری برای حفاظت شما در مقابل درد انجام میدهد.

یک رفتار جدید ایجاد کنید شما خیلی ساده باید خودتان را دوباره برنامه ریزی کنید منابعی که شما نیاز دارید تا هر چیزی را در زندگیتان تغییر دهید آماده است فقط منتظر بمانید تا مورد استفاده قرار بگیرند اگر شما بخواهید که رشد را در بسیاری از نواحی زندگیتان ایجاد کنیم چه در رفتار یا احساسات آن را همین الان تعریف کنید و باقیمانده این بخش را برای کمک در دستیابی به آنچه می خواهید مورد استفاده قرار دهید.

 

 • درس سی و نهم:

تصمیم بگیرید واقعاً شما چه می‌خواهید و تعیین کنید که چه چیزی مانع شما از داشتن آن میشود به یاد داشته باشید که ما هر چیزی را که به آن توجه داشته باشیم به دست می‌آورید بیشتر از آن با تأکید بر آنچه میخواهید ایجاد آزاد کنید به طور واضح و خیلی شمرده معلوم کنید که شما چه می خواهید.

برای مثال به جای اینکه هدف تان را مانند متوقف کردن سیگار کشیدن قرار دهید تصمیم بگیرید که می‌خواهید خیلی سلامت در حال جنبش و زنده تر از قبل باشید خیلی خاص هستید و خیلی قدرتمندید.

مجبورید خیلی سریع به اهداف تان دست پیدا کنید یک بار و فقط یک بار تصمیم بگیرید که شما چه می خواهید.

هر مانعی را که ممکن است با آن مواجه شوید برای خودتان تعریف کنید. مثل درد پیش‌بینی شده که ممکن است در نتیجه تغییرات ایجاد شود.

چه آرزویی دارید؟ چه چیزی برای دستیابی به آن مانع شماست؟

 

 • درس چهلم: 

آیا تا به حال توجه کرده اید که چگونه مردم زمانی که مجروح می‌شوند و انتظار بهبودی دست و پایشان را می کشند گاه گاهی جراحت شان به سرعت خوب نمی شود؟

اگرچه آنها واقعاً می خواهند که از جراحت بهبودی پیدا کنند. راحتی خاصی که در نتیجه توجه عاشقانه به دست می آورند و دستور استراحت مطلق ممکن است غیر هوشیارانه و ناآگاهانه بهبود آنها را به تأخیر می اندازد یا مانع از آن شود.

تغییر تنها راه شماست

زمانی که مردم سود ثانوی را از یک رفتار در فضای هیجانی و احساس ناراحتی که سعی می‌کنند آن را تغییر دهند به دست می‌آورند افزوده ثانویه نامیده می شود.

نیاز به حفاظت از سود ثانویه اغلب یکی از بزرگ‌ترین بازدارنده‌ای تغییرات پایاست.

چه سود های پنهانی ممکن است از یک رفتار که شما می‌دانید باید تغییر کند نتیجه می شود؟

چگونه آن ها جذاب هستند زمانی که در مقابل دردی که شما می‌دانید باعث تغییر حالت شما در گذشته حال و آینده می شود وزن پیدا می‌کنند.

 

 • درس چهل و یکم:

قدرت را به دست بگیرید:

درد زیاد با هیچ تغییری همراه نمی‌شود و راحتی زیاد خیلی سریع تغییری ایجاد میکند.

 بپرسید

 1. ارزش این رفتار یا احساس برای من چقدر خواهد بود اگر آن را تغییر ندهم یعنی چه بهایی را برای این رفتار یا احساس خواهند گرفت اگر آن را تغییر ندهم.

 2.  آیا در زندگی ام چیزی را از دست میدهم اگر در زندگی تغییر ایجاد نکنم.

 3.  چه رفتار های قدیمی پیش از این برای من ارزشی روحی احساسی فیزیکی مالی و معنوی داشتند.

 4.  چگونه این موضوع بر وظیفه و شکل من تأثیر می گذارد؟ بر عشق من چگونه تأثیری دارد؟

تصورات روشن و تجربیات مربوط به راحتی بر تغییرات تأثیر می‌گذارد.

 

 اکنون بپرسید:

 1.  زمانی که من تغییر کنم چگونه این احساس در باره خودم ایجاد خواهد شد.
 2.  انواع نیروی حرکتی که من به وسیله ایجاد این تغییر ایجاد می کند کدام است.
 3.  چگونه احساسی در خانواده و دوستانم ایجاد خواهد شد.
 4.  چگونه من شاد خواهم شد.
 5.  آیا من سزاوار این مزایا هستم.

 

 • درس چهل و دوم:

او تقریباً هر چیزی را آزمایش می کرد و تا زمانی که دست از کار نکشیده بود سیگار میکشید.

این کار ادامه داشت تا زمانی که دختر شش ساله‌اش در اتاق گریه کنان راه میرفت میگفت پدر لطفاً خودت را نکش! من می خواهم تو زنده بمانی و تا زمانیکه ازدواج می کنم عمر کنی .

تغییر تنها راه شماست

هیچ چیزی نمیتوانست دخترش را متقاعد کند که سیگار کشیدن او را نمی کشد.

یک روز تمام سیگارهای را بیرون ریخت و از آن روز سیگار نکشید گاه گاهی دردهایتان آن قدر کافی نیست که تغییر ایجاد کنند

اما درد آنهایی را که دوست دارید می‌تواند اهرم قدرتمندی باشد.

اگر شما سعی کنید و برای ایجاد یک تغییر شکست بخورید عنصر سازنده ای را از دست داده که احتمالاً اهرم قدرتمندی بوده است مگر اینکه شما خودتان بفهمید که جایی که تغییر یک باید مطلق است، شما احتمالاً به تعویق انداختن آن ادامه می دهید اما به دلایل کافی و قوی یعنی با یک اهرم صحیح شما وادار می شوید تا عمل کنید.

 • درس چهل و سوم:

آیا شما استراتژی تخریب ایمن را برای ضربات ناخواسته جاری می خواهید؟

نظرتان درباره این عقیده چیست؟ وزن اضافه خودتان را در حضور دوستانتان محاسبه کنید و به آنها قول بدهید که شما شروع به رژیم غذایی خواهید کرد و به پرهیز غذایی سخت و استفاده از غذاهای سالم و ورزش لذت بخش می پردازید.

مجدداً  متعهد شوید اگر شما خودتان را زیر پا گذاشته و شکستید، شما یک قوطی کامل غذای حیوانات را خواهید خورد!

تغییر تنها راه شماست

زنی که این کار را انجام داده است به من گفت که او و دوستش قوطی های شان را در مقابل چشمانش در تمام مدت قرار می دادند تا تعهدشان را به یاد داشته باشند زمانی که آنها شروع کردند به احساس درد های گرسنگی یا تمارین جهشی آنها یک قوطی را برمی‌داشتند و برچسب محتویات آن را می‌خواندند مثل اجزای ترکیبی اشتهاآور مثل قطعات گوشت اسب که به آنها کمک می کرد بدون هیچ مانعی به هدفشان دست یابد.

 

منتظر سری دوم تغییر تنها راه شماست باشید.

منبع:ویکیپدیا

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا