جالبکده
علمی

سؤالات جادو می‌کنند(بخش آخر)

این مقاله آخرین مقاله از سری مقالات سؤالات جادو می‌کنند است که به همراه شما می‌خواهیم این مبحث را به‌طور کامل جمع‌بندی کنیم امیدواریم که مقاله‌های قبلی را مطالعه کرده باشید و از جادوی سؤالات شما هم هیجان‌زده شده باشید.

 • درس بیست و هفتم:

بهترین شکل پیگیری سؤالات پرقدرت صبح این است که سؤالات پرقدرت بعدازظهر مطرح می‌شود یک درس طراحی کنیم که حقایق روزانه خود را در آن وارد کنید از آنجایی که شما همه روزه سؤالاتی از خودتان می‌پرسید چرا نمی‌پرسید که آیا خودتان را در ایدئال‌ترین حالتی که ممکن است باشید قبل از خواب قرار داده‌اید یا خیر؟

سؤالات جادو می‌کنند

سؤالات پرقدرت بعد از ظهر

 1. امروز چه روزی داشتم چه کارهای انجام دادم
 2. امروز چه چیزی یاد گرفتم امتیاز جدیدی به دست آوردم
 3. چگونه امروز شایستگی های زندگی ام را بالا بردم چگونه می‌توانم از امروز به عنوان یک سرمایه گذاری در زندگی آینده ام استفاده کنم
 4. این مورد به انتخاب خود شماست می توانید سؤال‌های پرقدرت صبح را تکرار کنید
 • درس بیست و هشتم:

تنها چیزی که سؤالات شمارا محدود می‌کند اعتقادی است که شما درباره آن موضوع ممکن است داشته باشیم اعتقاد اصلی که به شکل مثبت،سرنوشت من را شکل می‌دهد این است که اگر  من به پرسیدن هرگونه سؤالی ادامه بدهم مطمئناً من یک جواب دریافت می‌کنم فقط چون در یک بازی مخاطره‌آمیز هر سؤالی وجود دارد همه شما مجبورید این کار را انجام دهید تا سؤال صحیح را پیدا کنید.

 • درس بیست و نهم:

چه سؤالی برای شما مفید خواهد بود که در یک‌پایه منظم از خودتان بپرسید؟

دو مورد از موارد موردعلاقه من در ساده‌ترین شکل و به حالت بسیار قدرتمند در کمک به خودم برای غلبه بر تغییرات مطرح است چه چیز بزرگی درباره این موضوع وجود دارد و چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم اولین سؤال را بپرسید تا لحظات منفی را به هم بزنیم و به یاد داشته باشید که ما می‌توانیم انتخاب کنیم تا به هر چیزی هرچقدر هم که آزمایش‌شده باشد دل‌بسته نشویم.

سال دوم را بپرسید تا بیشتر به چگونگی علت و معلول‌ها و دلایل یک راه‌حل توجه کنیم و منافع بیشتری را که بدون پاسخ هستند را مدنظر داشته باشید ۲ سؤالی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها شروع کنید و حالت‌هایتان را و منابع دست‌یابی‌تان را تغییر دهید کدم‌اند این موارد را به سؤالات پرقدرت صبحتان اضافه کنید بنابراین آن‌ها قسمت صحیح تشریفات روزانه شما برای موفقیت هستند.

 • درس سی‌ام:

ساده ترین سؤالی که می‌تواند بزرگی را ایجاد کند توسط لئو باسکجیلا به من (آنتونی رابینز) پیشنهاد شد کسی که خیلی زیاد در این قسمت از روابط انسانی همکاری کرده است زمانی که او جوان بود پدرش هرشب از او سؤال می کرد امروز چه چیزی یاد گرفتی؟

پسر می دانست که مجبور است یک جواب داشته باشد یک جواب خوب اگر او هیچ چیز جالبی در مدرسه آن روز یاد نگرفته بود برای رسیدن به دانش و معلومات بیشتر تلاش زیادی می کرد سال های بعد هنوز هم لئو قبل از اینکه به رختخواب برود هر چیز جدید و ارزشمندی را که در آن روز یاد گرفته بود توضیح می‌داد.

سؤالات جادو می‌کنند

چگونه زندگی شما و یا زندگی کودکان تان می‌تواند به طور غیر قابل اندازه گیری با اضافه کردن این سؤال به چیزی مثل آن در روش روزانه زندگیتان تغییر کند و رشد یابد در هر مسیری شما می‌توانید این فرآیند را به شکل بنیاد ایجاد کنید مثل خوردن و خوابیدن؟

 • درس سی و یکم:

در بسیاری از نکات باید پرسیدن سؤالات را متوقف کنید و شروع به عمل کنید سالت مثل اینکه واقعاً زندگی من درباره چیست من متعهد به انجام چه کارهایی هستند و چرا من اینجا هستم بسیار قدرتمند هستند ولیکن اگر شما جواب های کامل را که به دست آورده‌اید تعریف کنید پیروزی شما خیلی بعید است.

پاسخ سطح و سطحی به هر سؤالی اغلب موردی است که باید مطمئن باشید و به آن عمل شود بنابراین به منظور ایجاد نتایج خیلی ساده تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما خیلی مهم است،در نهایت در یک لحظه، شخصیت آن استفاده کنید تا آن را دنبال کنید و تغییر شکل دادن ویژگی های زندگی تان را شروع کنید.

از این قسمت مقاله می خواهیم به بخش دوم یعنی علم و عادت بپردازیم عادت می تواند جزو بهترین خدمتکاران شما یا بدترین استاد های شما باشد بستگی دارد که چه عادتی را انتخاب کنید.

در این مقاله به صورت مقدمه بار و چندین درصد عادت را برای شما بیان می کنیم و در مقاله بعدی در وبسایت جالبکده به بیان مفصل و دقیق آن می پردازیم.

 با ما همراه باشید

 • درس سی و دوم:

من همیشه به خاطر این توانایی به خودم می بالیدم که تقریباً می‌توانم آخرین تغییرات را در هر شخص به وجود بیاورم ولی سالها پیش با کمک مردی که با سیگار روشن به من نزدیک می‌شد و یک سیگار از جعبه درون جیبش بیرون میکشید و میگفت تو شکست خوردی به خودم آمدم.

سؤالات جادو می‌کنند

من پرسیدم منظورت چیست کنجکاو بودم که بدانم چه اتفاقی افتاده است او گفت بعد از جلسه که داشتی من به مدت دو سال و نیم سیگار نکشیدم اما بعد از ۱۱ روز که فشار عصبی زیادی روی من بود من دوباره شروع به کشیدن سیگار کردم همه اشتباه و شکست تو همین بود برای من به طور صحیح برنامه ریزی نکرده بود این مردی که هدیه باورنکردنی به من داد اون به من یادآوری کرد که ما باید مسئولیت شخصی تغییرات مان را به دست بگیریم هیچ کس نمی تواند برای شما برنامه ریزی کند شما باید خودتان شرطی شده باشید.

 • درس سی و سوم:

هر تغییری که ما ایجاد می کنیم می تواند تنها یک مورد موقتی باشد مگر اینکه ما خودمان برای تغییرات خودمان مسئولیت بپذیریم و نه هیچ کس دیگر، مخصوصاً ما باید این ۳ اعتقاد اصلی را قبول کنیم.

 1. آن باید تغییر کند اعتقاد داشته باشید که ما باید تغییر کنیم کافی نیست.
 2. ما باید آن را تغییر دهیم دیگران می توانند ما را آماده کنند اما هر یک از ما خودمان مسئول هستیم.
 3. ما می توانیم آن را تغییر دهیم هر یک از ما آنچه را که تجربه کردیم به وجود می‌آوریم بنابراین می توانیم آن را تغییر دهیم.
 • درس سی و چهارم:

چه چیزی واقعاً تغییرات ایجاد می کند چه اتفاقی می افتد زمانی که احساسمان را در سیستم عصبی همان بیان می کنیم ما به یک تجربه متصل می شویم از زمانی که سیگار احساس راحتی به شما میدهد را می کشید تنها زمانی که سیگار را با نفرت میکشید تغییر نهایی انحطاط است که به طور واقعی اتفاق می‌افتد.

با وجود این که ما دوست داریم آن را انکار کنیم آنچه معمولاً رفتار ما را سرکوب می کند نیروی واکنش و عکس العمل ماست نه محاسبات روشنفکرانه.

سؤالات جادو می‌کنند

شما ممکن است بفهمید که شکلات برای سلامتی مضر است ولی هنوز هم آن را می خورید.چرا؟

چون شما خیلی زیاد با چیزی که دانش روشنفکرانه نامیده میشود تحریف نشده اما در عوض با کمک آنچه یاد می‌گیرید که درد و راحتی را به هم مرتبط می کند در سیستم عصبی انسان تحریک میشوید ارتباط های عصبی ما ارتباط هایی که در سیستم عصبی ما انتشار پیدا می‌کنند تعیین می‌کنند که ما چه کاری را انجام دهیم.

 • درس سی و پنجم:

چرا درباره از بین بردن عادت های کاری تلاش نمیکنید؟

چون ما اثرات یک مشکل را نشان می دهیم اما اگر ما علت هایش را حذف کنیم دوباره ظاهر میشود تکنولوژی توسعه یافته هنوز هم شامل استراتژی قدرتمند ۶ قدم برای تولید آخرین تغییرات است.

 1. حالت واضح که در این رابطه که شما واقعاً چه می‌خواهید. بسیاری مردم به آنچه می‌خواهند توجه نمی‌کند.
 2.  به دست آوردن وسیله کسب نیرو. ایجاد تغییر در بایدها.
 3. منقطع کردن الگوهای محدود شده. عادت نگه داشتن را در خود بشکنید.
 4. یک تناسب پرقدرت و جدید را ایجاد کنید شما نمی‌توانید فقط روی یک رفتار با یک احساس توقف کنید شما باید آن را جایگزین کنید.
 5. آن را شرطی کنید تا عادت جدید ایجاد شود.
 6.  آن را آزمایش کنید تا از کارتان مطمئن شوید.

همانطور که گفته شد این آخرین مقاله از سری مقالات سؤالات جادو می‌کنند بود و در ادامه به مقاله علم و عادت و اثرات ناشی از آن می پردازیم امیدواریم که با انجام دادن تمارین گفته شده به جادوی سؤالات پی برده باشید.

ما را در وب سایت جالبکده و هم چنین در شبکه های اجتماعی وب سایت ما دنبال کنید تا از جذاب ترین مقاله های دست نویس و یا گردآوری شده توسط تیم جالبکده لذت ببرید.

منبع:ویکیپدیا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا