جالبکده
علمی

نظریه داروین چیست؟

نطریه تکامل چارلز داروین

نظریه تکامل داروین 

انسان مدت های طولانی تصور می کرد هر یک از این اشکال زندگی بر روی زمین به طور جداگانه و مستقل و به شکل امروزی خود به وجود آمده است چارلز داروین نخستین دانشمندی بود که این عقیده را رد و نظریه جدید تکامل را پایه گذاری کرد بر اساس این نظریه تکامل جریانی است که موجب پدید آمدن موجودات امروزی از اجداد مشترکی که میلیون ها سال پیش زندگی می کردند شده است.
نظریه داروین
نظریه داروین
چارلز داروین در سال ۱۸۰۹ میلادی در انگلستان چشم به جهان گشود او تحقیقات خود را در دانشگاه ادینبورگ به پایان رساند دارو این علاقه زیادی به مطالعه دقیق و عمیق علوم زیستی داشت او در سن ۲۲ سالگی با کشتی بیگل عازم سفری به دور دنیا شد.
داروین در طول این سفر پنج ساله از کشورهای زیادی دیدن کرد و جانوران مختلفی را مورد مطالعه قرار داد.
در واقع در همین سفر بود که او به نظریه خود در زمینه تکامل و تغییر تدریجی گونه ها دست یافت داروین بعد از بازگشت از سفر نامه ای از یک زیست شناس به نام آلفرد والاس دریافت کرد والاس نیز در زمینه تکامل موجودات به تئوری مشابه ای دست یافته بود.
نظریه داروین
نظریه داروین
داروین در سال ۱۸۵۹ میلادی گزارشی از سفر دریایی خود را با نام اصل انواع از طریق انتخاب طبیعی چاپ و منتشر کرد تمام نسخه های چاپ اول این کتاب در چند روز به فروش رسید.
داروین در کتاب اصل انواع سعی داشت ثابت کند که تمامی موجودات زنده  شکل کنونی خود را به تدریج و در اثر تکامل نسل های پیشین کسب کرده‌اند و همه آنها دارای اجداد مشترکی هستند علاوه بر این تئوری او در مورد انتخاب طبیعی توضیح می داد که فقط موجوداتی که خود را با شرایط محیط سازگار می کنند می توانند در مبارزه برای بقا زنده بمانند.
نظریه داروین
نظریه داروین
تکامل روندی بسیار تدریجی است به گونه ای که هر موجود زنده تنها اندکی با نسل پیشین خود تفاوت دارد گذشت میلیونها سال باعث شده است که موجودات به شکل امروزی خود در آیند.
داروین تمامی زندگی خود را صرف مطالعه ی مسائل مربوط به علوم زیستی کرد این زیست شناس بزرگ در سال ۱۸۸۲ میلادی در گذشت.
با جالکبده همراه باشید
بیشتر بخوانید:

 

مقاله مرتبط:ویکی پدیا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا