جالبکده
علمی

پاداش نیاز الگو است

در این مقاله از وب سایت جالبکده می‌خواهیم به راهکارهای شرطی سازی و الگو سازی بپردازیم که یکی از مهمترین عناصر آن پاداش مغز است در ادامه به بیان مفصل آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

  • درس پنجاه و چهارم:

آیا می توانید به یک مرغ حرکات موزون و ورزش کردن را  بیاموزید؟گفت انگیز است بله ؛چون همه حیوانات و انسان ها رفتارهای متغیری دارند.راز مربیان این است که به دقت مرغها را نگاه می کنند

و زمانی که مرغ ها به طور طبیعی در جهتی که آنها می‌خواهند حرکت می کنند و فرم آنها را با یک ذره غذا تقویت می کنند.

در این حالت این مرغ نمی‌داند که چرا تغذیه شده است اما هر زمان که در جهتی که آموزش دهندگان می خواهند حرکت کنند آنها به عنوان پاداش او را تقویت می کنند.

پاداش نیاز الگو است

سرانجام این مرغ یاد می‌گیرد که در جهت خواسته شده بچرخد و سری متوالی این چرخش ها ورزش و حرکت های موزون را شکل میدهند.به شکل قابل مشاهده مردم خیلی پیچیده تر از مرغ ها هستند. هنوز هم شما آموزش می بینید تا در یک مسیر خاص در کار یا در مدرسه رفتار کنید چگونه می توانید از این آموزش های خاص برای کمک به خودتان همکارانتان یا کودکان استفاده کنید تا عادت های موفقیت آمیزی را به وجود آورید؟

  • درس پنجاه و پنجم:

زمان سنجی بدون عیب و نقص کاملاً بحرانی است و بر شرطی سازی تأثیر میگذارد. تقویت کار کردن باید در لحظه واقعی اتفاق بیفتد که شخص هر کاری را که می خواهد انجام می دهد. اگر زمان خیلی زیادی از تقویت رفتار گذشته باشد چه مثبت و چه منفی سپس ارتباط بسیار هوشمندانه ای ایجاد می شود. اما عواطفی در این سیستم عصبی وجود ندارند.

برای مثال مردمی که برای پارک کردن در یک منطقه ممنوعه جریمه می شوند ممکن است بعدها از بسیاری ناسازگاری ها رنج ببرند اما چون آنها مجبور نیستند جریمه را تا چند هفته پرداخت کنند گرایش متخلفان برای پیوند دادن دردهای زیاد که در یک رفتار تکرار میشود یعنی گرایش به ایجاد درد ندارند ولی گرایش به تخلف در یک رفتار را دارند.  من می توانم به شما تضمین بدهم که به هر حال اگر آنها بدانند که هر زمان که در یک منطقه ممنوعه پارک کنند ماشین آنها فوراً منفجر می شود نه تنها الگوی آنها شکسته شده الگوی جدید هم فوران جایگزین میشود.

  • درس پنجاه و ششم:

لیستی از پاداش های فرح بخشی که شما می توانید خیلی سریع تهیه کنید تا زمانی که کار درستی انجام می دهید به خودتان هدیه کنید آماده کنید. سپس موقعیت خاصی را ایجاد کنید که در آن شما از روی قصد و هوشیارانه خودتان را مجبور می کنید تا از یکی از این هدایا استفاده کنید.

پاداش نیاز الگو است

روش تکنیکی: تقویت مستحکم و ثابت زمانی که شما برای اولین بار در یک الگوی جدید شرطی سازی شده و آمادگی یافته ای بسیار مهم است. هر زمان که شما رفتار طراحی شده ای را اجرا می‌کنید برای مثال برخاستن از روی میز قبل از اینکه شما به طور کامل روی آن پشتک بزنید یا شما پیشنهاد افرادی را درباره سیگار کشیدن رد کنید خیلی سریع به خودتان پاداش بدهید.

  • درس پنجاه و هفتم:

جریان حیوانات می دانید که اگر شما به دلفین هر زمان که میپرد غذا دهید طولی نمی کشد که دیگر نمی پرد مگر به او غذا بدهید. هنوز وخیم تر هم میشود ممکن اشباع شده باشد و حتی دیگر اصلاً نپرد. من و شما فرق میکنیم بچه های ما شریک های تجاری یا هر کس دیگری که ما با او در ارتباط هستیم نیز فرق دارند. اگر شما افراد را هر زمانی مجبور به کاری کنید خیلی زود خسته می شوند فقط یک بار یک الگوی رفتاری برقرار می شود ابزار تقویتی متغیر خیلی زیاد برای حفظ و حمایت از آن وجود دارد.

بنابراین بعد از حدود یک ماه از پاداش های مداوم برای یک رفتار جدید کم‌کم آن را متوقف کنید. در عوض به خودتان یا دیگران خیلی سریع و بدون هیچ دلیلی پاداش بدهید.

  • درس پنجاه و هشتم:

تقویت متغیر تقریباً یکی از پرقدرت ترین ابزارهای شرطی سازی است. برای مثال علت گرایش شدید بعضی از مردم را نسبت به قماربازی بررسی کنید. اگر آنها هر زمان برنده بشوند در ابتدا هیجان زده اند. اما خیلی زود این کار خیلی زیاد برای آنها عادی میشود. علت اینکه آیا شما می‌خواهید پاداش بگیرید یا سیستم عصبی تان هیجان زده نمی شود را نمایش دهید یاب نمایش افزایش شدت راحتی‌تان در لحظه ای که پاداش می گیرید یا زمانی که تجربه شرطی سازی پرقدرتی داشته اید بپردازید. این موارد در حد بالایی عادت مردم است مثل اینکه اگر شما سیگار کشیدن را متوقف کنید و پاداشی که به خودتان می دهید یک نخ سیگار باشد شما قدرت تقویت متغیر را تحریک کرده‌اید و در واقع زیاد خود را تشدید کرده اید مراقب باشید در این تله نیفتید.

پاداش نیاز الگو است

 

  • درس پنجاه و نهم:

تغییر ثابت ایجاد کنید که آنقدر تأثیرگذار باشد که دو روش را ترکیب کند. به خودتان در مجموع فواصل برای عملیات خاص پاداش بدهید (این مورد به عنوان تقویت «برنامه زمان‌بندی شده ثابت شده است» شناخته شده است) برای مثال دلفین ها آموزش داده می شوند تا مکرراً ده بار به پرند تا در هر ۱۰ بار پاداش بگیرند. با این وجود مطمئن باشید که آنها یاد نمی گیرند که بهترین تلاش تنها در یک بار پریدن از این ده بار ارائه کنند پرسش های دیگر آنها به صورت تصادفی پاداش می گیرند. بنابراین دلفین ها همیشه به خاطر امکان مهیج بودن پاداش بالا می پرند.

پاداش نیاز الگو است

بنابراین به شکل بسیار مؤثر خودتان و دیگران را تقویت کنیم مطمئن باشید که این مورد چندین حالت شگفت انگیز خواص را برای تأثیرات فوق‌العاده شامل میشود. به یاد داشته باشید چگونه آخرین باران احساس بزرگ را به دست آوردید زمانی که شما پاداش غیر قابل انتظار را در آن کار به دست آوردید.

  • درس شصتم:

یکی از ابزارهای آموزش با ارزش چه در دلفین ها و چه در بین مردم جوایز روی هم انباشته شده است. گهگاه اگر یک دلفین به خوبی عمل نکند آموزش دهنده به هرحال به اون ماهی میدهد ظاهراً بدون هیچ دلیل مناسبی اغلب این شگفت آوری دلفین را به هیجان می آورد تا دوباره شروع به پریدن کند.

در زمان  بعدی شما یا هر کس دیگری که در هم شکسته شده باشید و در اندیشه هایتان غرق باشید شاید نیاز به جوایز روی هم انباشته شده ای داشته باشید. بسیاری از اشکال خاص رفتاری یک شخص مجبور نیستند که به کار گرفته شوند اما فقط کافی است که در الگوی رفتاری غیر هیجان آور رایج توقف ایجاد کند. برای دریافت چیزهای جدید سعی کند و این شروع پریدن است. آنچه به طور مشابه پر اهمیت است دادن یک پاداش بزرگ است که بر آینده تأثیر می گذارد آیا شما افرادی را میشناسید که هر یک از این نیازها یا ستایش ها و شایستگی ها به برنده شدن مقام جوایز امروز او ضربه بزند.

پاداش نیاز الگو است

منبع:ویکیپدیا

منبع مقالات کتاب ۹۰ درس برای سلطه بر خوشتن آنتونی رابینز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا