جالبکده
علمی

کلمات کِشنده یا کُشنده

قدرت کلمات

مقدمه

 آخرین درس از مقاله های قبلی در وبسایت جالب کده در رابطه با الگوسازی و پاداش را ترجیح دادیم در این مقاله ذکر کنیم تا هم یادآوری برای شما باشد و هم برای کسانی که اولین بار است که به  وبسایت جالب کده آمده‌اند بدانند که برای پیگیری این مقاله کدام مقاله ها را بخوانند می‌توان گفت این مقاله یکی از مهمترین مقاله‌های این سری درس ها می باشد درباره مهمترین عنصر یعنی کلمات شما صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.
کلمات کِشنده یا کُشنده

•درس شصت و یکم

 آن را آزمایش کنید با استفاده از موارد زیر هر یک از پنج قدم اصلی موجود اخیرا دوباره کنترل کنید .
۱ حالت خاص ایجاد کنید تا زمانی که شما درباره الگوی قدیمی است احساس یا رفتارتان می اندیشید خیلی سریع درد زیاد را به آن مربوط کنید.
 ۲ مطمئن باشید راحتی به طور کامل الگوی جدید به دست می آید زمانی که شما در باره رفتار یا احساس جدیدتان می اندیشید آیا به جای درد احساس راحتی می کنید.
 ۳ اطمینان پیدا کنید که این رفتار جدید با چگونگی خواسته شما برای سرزنده بودن در زندگیتان سازگار است آیا با اهداف تان همتراز است با اعتقادات تان چطور با فلسفه زندگی تان شده
 ۴ مطمئن باشید مزیت‌های الگوی قدیمی نگهداشته شده است برای مثال اگر شما نیاز دارید که برای آرام کردن خودتان و دفع استرس سیگار بکشید یک راه مناسب و جدید برای صورت دادن به این چیزها داشته باشید که به طور مشابه موثر باشد؟ آیا رفتار جدید هنوز هم به شما این امکان را می دهد که احساسات خود را به دست آورید از الگوی قدیمی برای به دست آوردن این احساس استفاده می کنند؟
 ۵ خودتان را در حال حرکت کردن در این مسیر جدید در آینده تصور کنید چیزهایی را تصویر کنید که به شما این امکان را بدهد تا از رفتار قدیمی‌تان رها شوید مطمئن باشید که شما به طور اتوماتیک از الگوی جدید به چه شکل قدیمی آن استفاده می کنید.
بعد از مبحث الگو سازی و سوالات جادو می کنند حال وقت آن رسیده که به مدت ۳ کلمات برسیم کلمات و زندگی شما را شکل می دهند و مهمترین عنصر در زندگی و آینده شما می توانند همین کلمات باشند کلمات انرژی خارق العاده ای دارد به طوری که با انرژی آنها می توان مسیر زندگی را تغییر داد اما مهمترین نکته آن این است که کلمات را به چه صورت استفاده کنیم به قولی لغات ریسمانی را شکل می‌دهند که ما تجربیات مان را در آن رشته می کنیم از شما همراهان عزیز می خوام که بعد از خواندن این سری مقالات بیشتر به لغات و کلمات خود توجه کنید و به شما هم پی به قدرت آنها خواهید برد با ما همراه باشید
کلمات کِشنده یا کُشنده

•درس شصت و دوم

 آیا شما به طور عمیق به کمک یک مکتب بزرگ حرکت کرده اید آیا هنوز هم کلماتی از جان اف کندی، وینستون‌چرچیل، مارتین لوتر کینگ به یاد دارید این مردان از طریق قدرت کلام شان نه تنها بر شما و من تأثیر می گذارد که همچنین طایفه ها و اقوام را یکپارچه نشان می دهند و حتی بعد از مرگشان آنها به ارتباطشان با دیگران ادامه می دهند آیا شما هنوز هم راجع به قدرتی که روح امید را در شما می دمد یا خیلی ساده شما را افسرده میکند یا کلماتی که به شکل عادت استفاده میکنید فکر میکنید آیا این کلمات که شما استفاده می کنید شما را متعالی می سازد یا ویران می کند آیا آنها امید را ایجاد می کنند یا ناامیدی را به ارمغان می آورند یکی از بزرگترین اکتشافات که شما می توانید ایجاد کنید قدرتی است که فوراً بتوانیم خیلی ساده در یک لحظه قابل توجه با انتخاب کلمات هوشمندانه که استفاده میکنید تا احساساتتان را در باره چیزی توصیف کنید زندگیتان را تغییر دهد
پ.ن گردآورنده: به مشاهیر بزرگ ایران نیز می توان در این صحبت آنتونی رابینز اشاره نمود که جاودانگی صحبت های شان هنوز هم در بین ما وجود دارد و مشهود است اشخاصی همچون مولانا جلال الدین بلخی یا خواجه حافظ شیرازی ابوعلی سینا حضرت علی علیه السلام و سایر کسانی که سخنان آنها هنوز هم در بین مردم جاودانه مانده است
درس شصت و سوم کلمات قدرت دارند جنگی را شروع کنند یا صلح و آرامش را به وجود بیاورند و روابط را از بین ببرند یا افراد را با هم متحد کند چگونه احساسی درباره هر چیزی که به کمک معانی شکل می‌گیرد و ما دل بستیم آن میشویم داریم؟
ما آگاهانه یا ناآگاهانه کلماتی را انتخاب میکنیم که موقعیتی را که درآن هستیم توصیف کنید اگر ما یک باغ را برای خود را به عنوان ویران کننده تعریف کنیم آیا احساس متفاوت ایجاد می‌کند اگر آن را به عنوان یک مورد ناامید کننده توصیف کنیم چطور؟ آیا تفاوتی در شدت عواطف بین نامیدن بعضی اعتقاد راسخ را با هم تقسیم کنیم و من بگویم شما اشتباه می‌کنید ؟بدتر از آن چه اتفاقی می افتد اگر من کلماتی را استفاده کنم مثل اینکه شما دروغ می گوید؟ این چه تاثیری بر واکنش شما دارد؟
کلمات کِشنده یا کُشنده

•درس شصت و چهارم

 سالها پیش من کشف کردم که زندگی من را برای همیشه تغییر داد من بادو شریکم در یک جلسه کاری بودم که اخباری به ما رسید که معلوم بود نتایج منفی ایجاد شده است هنوز هر یک از ما شدت احساسات متفاوت در این باره داشتیم.
 من نمی‌توانستم به این وضعیت هیچ کمکی بکنم ما راه های مختلفی برای بیان چگونگی احساس مان داشتیم من عصبانی بودم یکی از شرکای من تقریبا به طور مطلق خشمگین بود و نفر سوم فقط کمی آزرده بود.
 یادم می آید شروع به اندیشیدن کردم چه کلمه احمقانه استفاده شده تا این موقعیت را توصیف کند من هرگز احساس آزرده بودن نمی‌کردم جالب است من هرگز این احساس را نداشتم و هرگز کلمه ای استفاده نکردم که چگونگی احساسی را که داشتم توصیف کنم تعجب کردم اگر شما یک مجموعه از کلمات جدید را بپذیرید می توانید الگوی هیجانی و احساسی تان را تغییر شکل داده و تبدیل کنید؟
کلمات کِشنده یا کُشنده

•درس شصت و پنجم 

بر اساس جلسه توصیف شده در درس قبل من تعهد ۱۰ روزه ایجاد کردم که این کلمه احمقانه را بپذیرم یعنی دلخور شدن و اذیت کردن و آن را در هر موقعیتی بیان کنند یعنی جایی که کلمه آزار اذیت را به جای عصبانی به کار بگیرم این نتایج شگفت آور است خیلی ساده به وسیله تغییر این کلمه که من همیشه استفاده میکردم تا احساسات منفی ام را توصیف کنم منفور از شدت شان را پایین می آورم گفته می شود این موضوع واقعاً مرا ناراحت می کند الگوی مرا در هم میشکند به زودی و خیلی سریع من دیگر کلمات را نیز پذیرفتم مثل تو شروع کردی که مرا اذیت کنی آیا شما میتوانید تلاش برای گفتن این مورد را به کسی که شما را آشفته و ناراحت کرده و قیافه بی‌تفاوت به خود گرفته است تصور کنید؟ کلمه ای را که معمولا عادت دارید از آن استفاده کنید انتخاب کنید تا احساسات منفی خود را توصیف کنید و با یک کلمه متناسب بالا بیاید تا الگوی تان را بشکنید تا در نهایت سختی اش برای شما کمتر شود.
منبع :نود درس برای سلطه بر خویشتن

-بیشتر بخوانید:

پاداش نیاز الگو است

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا