جالبکده
علمی

کلمات کِشنده یا کُشنده۲

با ادامه ی مقاله ی کلمات کِشنده یا کُشنده در خدمت شما هستیم.
  • درس شصت و ششم

 زمانی که شما از کلمات مختلف برای یک تجربه استفاده می کنید تجربه ای که شما به طور معمول و روزانه آن را انجام می دهید مطلب جدید و اصطلاح خاص جدیدی را به آن نسبت داده اید
این تشبیه به ما با فشار دادن دکمه زیست شیمیایی تغییر می‌کند شما فقط تغییر آگاهانه ایجاد نمی کنید بلکه احساساتتان را به شکل عاطفی تغییر می دهید
کلمات وسیله رهاسازی هستند اگر شما به این موضوع شک دارید افرادی را تصور کنید که با چهار حرف شما را صدا می زنند بسیاری از آنها به شکل مشابه نه تنها یک تغییر ذهنی که یک تغییر فیزیولوژیایی را نیز در شما ایجاد می کنند
 این قدرت فرم عواطف را تغییر شکل میدهد شدت شان را پایین تر یا بالاتر می برند من آنرا لغت گشتاری می‌نامم
 خیلی ساده لغات معمول تان را تعطیل کنید کلماتی را که به طور ثابت باید سازگار استفاده می کنید عواطف و احساسات تان را توصیف کنید این کار خیلی فوری چگونگی افکار احساس و زندگی شما را تغییر می دهد . این مورد یکی از ساده ترین ابزارهای بسیار پر قدرت برای تغییر زندگی هر شخص در یک لحظه است.
کلمات کِشنده یا کُشنده۲
  • درس شصت و هفتم

بسیاری از ما در انتخاب کلماتی که استفاده میکنیم تا تجربیات زندگی مان را توصیف کنیم آگاهی نداریم اغلب ما کلماتی را انتخاب میکنیم که عواطف مان را بدون هیچ فکری درباره پیچیدگی‌های نهانی که در ارتباط با خودم و دیگران داریم توصیف می کند .
این کلمات قسمتی از لغات مرسوم و معمول ما می شود و در واقع مسیری از احساس ما را درباره زندگی ما شکل می دهند برای مثال بسیاری از مردم به طور منظم از کلماتی مثل تحقیر یا افسردگی و رکود اقتصادی استفاده می کنند و هر گونه تجربه ناراحت کننده ای را به طور واقعی توصیف می‌کنند خیلی چیزها گفته می شود که آن ها درک نمی کنند و باعث می شوند آنها را تحقیر شده و دچار رکود اقتصادی و افسردگی شوند درباره دیدگاه آنها پرسیده می شود و درباره افسردگی و تحقیر از آنها سوال می شود هر چیزی آنها را تحقیر کرده و دچار افسردگی می کند چون آنها این کلمات را تقریبا در هر تجربه داشتند بسیار حساس است که لغات عاطفی تان را بروز داده و گسترده کنید بنابراین این کلمات که شما انتخاب میکنید حالات عاطفی تان را ایجاد می‌کند که شما آرزو و استحکام آن را داشته اید
  • درس شصت و هشتم

 اهمیت زبان در شکل‌گیری تجربیات زندگی تان چگونه است ؟ مطلقا بنیادی است خیلی ساده است این کلمات که ما به تجربیاتمان ضمیمه می کنیم تجربیات ما می شوند.
کلمات کِشنده یا کُشنده۲
  • درس شصت و نهم 

مارک تواین یکبار گفته است که : عامل پر قدرت کلمات صحیح هستند هر وقت ما این کلمات قوی صحیح را پیدا می‌کنیم تاثیر نتایج آن به همان اندازه روحی و برانگیخته کننده است می تواند جسمی نیز باشد
 چه کلماتی تاثیر پرقدرتی بر شما می‌گذارند؟
 آیا آنها عناوینی از عزیز بودن هستند ؟
صفت و لقب هستند؟
فریاد و بانگ تعجب هستند ؟
گزافه گویی هستند؟
  • درس هفتادم 

واژگان بسیاری از مردم شامل تنها تعداد کمی از کلمات است بررسی زبان انگلیسی که بزرگترین زبان در جهان است معلوم می کند که بیش از سه چهارم از میلیون‌ها کلمه را شامل شده است این بدان معناست که ما به طور منظم در حدود ۲ درصد از زبانمان را استفاده می کنیم حالت وخیم در این است که بسیاری از مردم تنها در حضور زوجین کلمه دارند که شاید بیشترین مقدار آن ۲۰ عدد باشد که عواطف همیشگی ایشان را توصیف می کند و همه این ها ، معمول کیفی یا بیشتر از آن ، منفی هستند. چند کلمه را به طور معمول استفاده می کنید که احساس خاصی درباره خودتان دیگران دارید توصیف می کند ؟
چند کلمه را هم اکنون می توانید به شکل صحیح بنویسید؟
کلمات کِشنده یا کُشنده۲
  • درس هفتاد و یکم 

آیا شما عصبی می‌شوید اگر مجبور باشید در مقابل گروهی از مردم صحبت کنید ؟ تنفستان سریعتر می‌شود ؟ نبضتان سریع می‌زند ؟ دستانتان می لرزد ؟
 این احساسات باعث شده بود که کارل سیمون سال‌ها زندگی عادی نداشته باشد با این وجود دیگر مربیان کشف کرده بودند که چگونه از آنها برای رسیدن به نتایج شان استفاده کنند .
برای مثال بروس اسپرینگستین این احساسات دقیق فیزیکی مشابه را به شکل صحیح برچسب هیجان‌ زد و آن را به عنوان بخش مثبت و طبیعی از آماده سازی که قابل اجراست بررسی کرد این احساسات به او یادآوری کرد او به طور باورنکردنی تجربه قدرتمند سرگرم کننده ای نسبت به هزاران نفر از مردم دارد برای او یک جهش پرسرعت دشمن نیست یک دوست است.
 زمان بعدی که شما آن را به عنوان مرکز توجه میشناسید شاید زمانی باشد که شما این آدرنالین را احساس می کنید که بیشتر از ترس هیجان دارد .
  • درس هفتاد و دوم 
فقط یک بار که یک برچسب چیزی بگذاریم یک احساس و عاطفه مطابق با آن به وجود آورده ایم هیچ کجا این حقیقت واقعی تر از بیماری نیست مطالعات نشان داده اند که تشخیص سرطان و بیماری قلبی می تواند قلب در بیماران بخش استا باشد و به سمت ناامیدی و افسردگی پیش برود که در واقع تأثیرات سیستم ایمنی را معیوب می کند به طور معکوس مطالعات ثابت کردند که اگر بیماران مستقل باشند یا افسردگی ایجاد شده توسط برچسب های معین را کنار بگذارند و به طور واضح بفهمند که بدون نیاز میتواند که کارهای را انجام دهد که سلامت باشد سپس دستگاه ایمنی اغلب کمک های فوری را تجربه می‌کنند دکتر نورمند لوکسینز می گوید این بهترین است زمانی که ما درباره کلمات تبدیلی بحث میکنیم کلمات می‌تواند بیماری ایجاد کنند کلمات می تواند کشنده باشد.
بنابراین فیزیکدانهای عاقل خیلی درباره مسیری که آنها ارتباط برقرار می‌کند دقت می‌کنند
کلمات خیلی دقیق را که شما استفاده می کنید تا سلامتی تان را توصیف کنید انتخاب کنید
  • درس هفتاد و سوم 

آیا تا به حال تصمیم گرفته اید که زمان زیادی را از ابزار تبدیل لغات استفاده کنید تا لغاتی پر قدرتی که معمول استفاده می کنید با بسیاری از موارد امید بخش جایگزین کنید ؟ این کار را به صورت زیر انجام دهید :
۱ سه کلمه را که معمولاً زمانی که احساس بدی و نکبت باری می‌کنید و مرتبٲ استفاده می کنید بنویسید
۲ خودتان را در یک بازی قرار دهید شاید حتی حالت ظالمانه ای باشد افکار آشفته و ناگهانی بسیاری کلمات جدید را برای شکستن الگوهای تان یا در نهایت پایین آوردن گرایشات عاطفی شما ایجاد می کند کلماتی را که خیلی احمقانه خارق العاده و مرموز یا بطور کلی نامناسب و ناجور هستند انتخاب کنید که حرکت منفی تان را می شکند و یک احساس مفرح لحظه ای را ایجاد می‌کند یکی از دلایل خاصی که من اکنون آزرده شده یار رنجیده شده یا آزار یافته را جایگزین عصبانیت کردم این است که این کلمات خیلی خنده دار به نظر می رسند.
 من نمی توانم با یک حالت رک  و راحت بگویم ناراحت شدم.
کلمات کِشنده یا کُشنده۲
  • درس هفتاد و چهارم

شدت عواطف منفی می‌تواند از طریق استفاده از نرم کننده ها و اصلاح کننده ها پایین آورده شود و به جای جایگزین آزاردهنده با عصبانیت چرا سعی نمی کنید این عبارت را اصلاح کنید من کمی ناراحت شدم من شروع کردم به بد قلقی کردن .
خوب اکنون آیا این یک ناراحتی بچه گانه نیست؟
بیشتر بخوانید:
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا