جالبکده
اخبار جهان

خطرناک ترین آلاینده جهان چیست؟

در دنیای امروزی هر چه بیشتر در رابطه با سلامتی خود بدانیم کم است،زیرا موهبت سلامتی بسیار با ارزش و غیر قابل جای گزین است.حال میشناسیم که خطرناک ترین آلاینده جهان چیست.

  • خطرناک ترین آلاینده جهان چیست؟

پاسخ به این سوال در درجه اول به این بستگی دارد که آلاینده را چطور تعریف کنید. اگر گازهای گلخانه ای را کنار بگذاریم و روی آلاینده های ملموس ترمتمرکز شویم، در درجه نخست آلاینده هایی قرار می گیرند که از مناطق صنعتی به جوامع اطراف منتقل می شوند براساس گزارش های موسسه معتبر بلک اسمیت که هر سال گزارشی را درباره این آلاینده ها منتشر می کند، آلودگی سرب ناشی از استخراج معدن، ذوب فلزات و بازیافت باتری خودروها در صدر رده بندی قرار دارد.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض سرب می تواند منجر به مشکلات کلیوی، کاهش هوش، ناتوانی های یادگیری، اختلالات رشد، آسیبهای عصبی و در موارد شدید باعث مرگ شود. تنها نکته مثبت زیست محیطی سرب این است که بر خلاف آلاینده های دیگر مثلا انتشار گاز دی اکسید کربن پخش آن رو به کاهش است.اما فناوری های قدیمی دیگری هم وجود دارند که کماکان می توانند دردسرساز باشند.

دانستنی خطرناک سلامتی جالب
خطرناک ترین آلاینده جهان چیست؟

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، سالانه تقریبا ۲ میلیون نفر به خاطر اثرات دود خانگی ناشی از سوزاندن زغال سنگه چوب، یا سوختهای حیوانی در داخل منازل از بین می روند. با تمام این اوصاف شاید بزرگترین خطرات آنهایی باشند که ما هنوز از آنها آگاهی نداریم امروزه از حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار ماده شیمیایی در صنعت استفاده می شود. با این وجود از میان تمام این مواد شیمیایی که در همه جا از هوا گرفته تا آب وغذا حضور دارند، تنها ۲۰۰ مورد از آنها به طور کامل ارزیابی شدهاند. این گفته بدان معناست که بدترین آلاینده برای انسان ممکن است هنوز حتی شناسایی نشده باشد.

وبسایت جالبکده

منبع:ویکیپدیا

بیشتر بخوانید:

سهمیه بندی بنزین

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا