جالبکده
اخبار جهان

شگرد جدید سارقین برای گوشی های اپل!!!

سارقین از شگرد جدیدی برای دستیابی به اپل آی دی کاربرانی که گوشی موبایل آن ها سرقت شده است استفاده می کنند که در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.
به گزارش گروه خبری سایت جالبکده و به نقل از پایگاه خبری پلیس جناب سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خصوص این مورد تشریح کردند:
در پی مراجعات تعدادی از شهروندان که سابقا گوشی تلفن همراه اپل آن ها به سرقت رفته بود این شهروندان عنوان داشتند که پس از مدتی پیامکی از سوی شرکت اپل. مبنی بر پیدا شدن گوشی مفقود شده به دست آن ها رسیده که پس از وارد شدن به سایت شرکت اپا هیچ مشخصاتی از گوشی تلفن همراه خود را مشاهده نکردخ و پس از آن حساب کاربری اپل(apple ID)آن ها نیز به سرقت رفته است.

اما شیوه سرقت اپل آی دی این کاربران چگونه بوده?

به گفته سرهنگ جهانشیری سارقینی که قبلا تلفن های همراه را به سرقت برده بودند  به عنوان شرکت اپل و با استفاده از  یک  لینک جعلی که با پیامک برای مالباختگان ارسال شده بود کاربران را به صفحه فیشینگ هدایت میکرد و از آن ها نام کاربری و رمز ورود اپل آیدی و مکان مفقود یا سرقت شدن تلفن همراه را اخذ میکرد و به این ترتیب به تمامی اطلاعات ذخیره شده در دستگاه کاربر دسترسی پیدا میکردند.
از آن جایی که با استفاده ازشبکه ابری  ICloud میتوان به محض اتصال به اینترنت از راه دور کلیه اطلاعات داخل تلفن همراه و موقعیت مکانی آن را شناسایی کرد سارقین از این موضوع با خبر هستند و با توجه به شگرد گفته شده دست مالباختگان را از پیدایش دستگاه خود کوتاه میکنند.

سرهنگ جهانشیری افزودند:
در صورت سرقت تلفن همراه به یاد داشته باشید که سارقان به دنبال سرقت اپل آیدی شما نیز هستند از این رو لازم است دارندگان این محصولات نسبت به رعایت مسائل امنیتی و پرهیز از افشای رمز اپل آی دی خود و ارسال به صفحات شبیه سازی شده و جعلی اجتناب کنند.
در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانید به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.irمراجعه کنید و با ارائه گزارش مردمی این پلیس را جهت پیگیری موارد پیش آمده مطلع کنید.
لینک مقاله مرتبط:سایت خبری پلیس
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا